Eski sevgili ile arkadaş kalmak mümkün müdür?

Cevaplarınızı bekliyorum

Asla asla asla diyebileceğim bir konu. Arkadaştan kastınız dostça ayrılmak görünce selamlaşmaksa evet olabilir. Ama dost anlamındaki arkadaşsa hayır olamaz. Bir zamanlar aşkla baktığın insanla arkadaş olmak mümkün değil bence.

Mümkün ama kalınmaması gerektiğine inanıyorum. Arkadaş olarak ne paylaşabiliriz ki önceden aşık olduğumuz biriyle. Kavgasız gürültüsüz ayrılmalı tabi ama o saatten sonra en fazla karşılaşınca merhaba-merhaba olmalı.

Eski sevgili ile arkadaş olmak mümkün değildir.
Düşünün uzun süre biriyle cıktınız ve ayrıldınız yoktan yere arkadaş kalalım dediniz ve onu başka biriyle konuşurken
sizle yaptıklarını yaparken gördünüz sonuçta arkadaşsınız illaki göreceksiniz insan olanın zoruna nasıl gider.

Mümkün ama kalınmaması gerektiğine inanıyorum. Arkadaş olarak ne paylaşabiliriz ki önceden aşık olduğumuz biriyle. Kavgasız gürültüsüz ayrılmalı tabi ama o saatten sonra en fazla karşılaşınca merhaba-merhaba olmalı.

Bana göre arkada kalınamaz sonuçta yaşanmışlıklar var. Bir araştırmaya görede arkadaş kalabilenlerde şizofreni çıkma olasılığı vardı.

Asla arkadas kalinmaz hatta ben olsam cevremde bile olsun istemem cunku her karsilasildiginda anilar canlanir

Bence mümkün değil çünkü arkadaş olunca onunla ilgili sürekli eski yaşadıklarınız aklınıza gelecek ve mutsuz olacaksınız. Bu yüzden kendimizi üzmenin ve mutsuz hissettirmenin gereği yok diye düşünüyorum mutluluğu tekrardan başkasın da aramamızı öneriyorum.

Bence mümkün değildir onunla hep bir araya geldiğinizde içiniz acıyacak yürüdüğunuz yolda bile anılarıniz canlanacak

Yaşanan ilişkinin süresi ve partnerlerin arasındaki sevginin yoğunluğuna göre değişebileceğini düşünüyorum. Uzun soluklu, tutkulu bir ilişkinin ardından -özellikle kavgasız gürültüsüz bittiyse- yaşanılmaya çalışılan arkadaşlık tahminimce çiftin yeniden birlikte olmasıyla sonlanır. Fakat şu da bir ihtimaldir ki taraflardan biri diğerine göre partnerini daha az sevmişse o kişi için hava hoştur. Hatta tahminimce o kişi arkadaş kalmak istemiştir.

Kesinlikle mümkün değil. Bunu birinci elden tecrübe ettim. En basitinden herhangi bir sözünde bile laf çarptığını düşünebilirsin, her sözünün altında anlam ararsın. Çünkü eskiden olduğu gibi her şeyi sana söylemeyeceğini bilirsin ve sende onun ağzından bazı şeyleri duymak istemezsin zaten.

Aslında mümkündür ama sağlıklı değildir bence. Çünkü eskiden sevgili olduğun bir çok anı paylaştığın bir insanla ayrıldıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi normal arkadaş olarak konuşmak zor gelebilir yani. Ve de bazı sorunlardan dolayı ayrılmanıza rağmen onu hala seviyorsan ilerde o sana gelip hoşlandığı yeni bir insanı anlatırsa arkadaş olmanıza rağmen kıskanabilirsin.

Eski sevgililerin birbirleriyle arkadaş kalabilmesi nadir de olsa mümkündür. Bu durum aslında olgunluk göstergesidir. Arkanda ilişki bazında enkaz bırakmazsın. Kişisel olarak cevaplarsam bizim gibi Doğu toplumlarında ve duygusal toplumlarda mümkün değil.

Bence eski sevgili ile arkadaş olmak bana göre saçma çünkü ister istemez onunla olan ilişkinizi bitirmemiş oluyorsunuz.

Kişilerin sosyokültürel özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durumdur.

Bence de arkadaş olmak mümkün değildir . Arkadaş olanlar da var tabii. Ben tercih etmem. İlla ki eskiler insanın aklına gelir

Kişiden kişiye değişir fakat önceden birşeyler yaşayıp aşkla bakılan o gözlere sonradan dostça bakılamaz bence…

Bence de arkadaş olmak mümkün değildir . Arkadaş olanlar da var tabii. Ben tercih etmem. İlla ki eskiler insanın aklına gelir

Eski kaşardan tost eski sevgiliden dost olmaz demişler bu çok mümkün değil bence.

Kişinin karakterine bağlıdır ama genelde yaşanmışlıklar bu arkadaşlığa engel olur