Eski sevgilinin ailesiyle iletişim halinde olmak doğru mudur?

Eski sevgilinin ailesiyle iletişim halinde olmak doğru mudur?

Bence doğru değil. Diyelim ki eski sevgiliniz ilerde bir başkasıyla evlilik yoluna girecek ve eski sevgilinin ailesiyle aran iyi olacağından daha sonradan mutlaka eski sevgiliniz ve eşi olacak kişiyle arası bozulacaktır. Genelde durum böyle oluyor. O yüzden mümkün olduğunca aranız iyi olsa daha iletişimi kesmekte yarar var.

Eğer eski sevgilinin ailesi iletişim halinde olmak istiyorsa yanlış değildir. Büyüklerin bir suçu yoktur ve dolayısıyla onlarla konuşmamak da saygısızlık olur. Belli bir sınırı aşmadıkça bence yanlış değildir.

Eğer hâlâ iki tarafında yeni bir sevgilisi yoksa çokta sıkıntı değil ama yinede konuşmasa daha iyi ne olcağı belli olmaz .

Yanlış olduğunu düşünmüyorum ama can sıkıcı olabilir. Sonuçta eski sevgilinizin ne yaptığından da sürekli haberdar olma ihtimaliniz var. Ee ailesi sizi seviyorsa zaten sizi ideal gelin/damat adayı olarak benimsemişler ve öyle görmeye devam ediyorlar demektir. Karşınızdakinin geleceğine de mani olmaya gerek yok. Yolcu yolunda gerek demişler.

Kesinlikle doğru değildir. Hele ki yeni bir sevgili söz konusu ise hiç doğru değil.

Ben pek doğru bulmuyorum gerekte duymuyorum. En güzeli iletişimde olmamaktır diye düşünüyorum.

Bence kötü birşey değil iletişim kurulabilir.Lakin karşı tarafın sevgilisi bulunuyorsa pek de doğru birşey değil. Araları bozulabilir yada güvensizlik gibi durumlar olabilir.

Hayır doğru değildir bitmiş bir ilişki onları gördükce hatırlamak üzülmek için sebep yaratmak olur çok gerekmedikçe konuşmaya gerek yoktur

Bence sorun değildir. Eğer eski sevgili sorun yapmıyorsa ve olay çıkarmıcaksa bir zararı yoktur. Ailesiyle konuşulabilir.

Bence sorun edilmeyecek bir durumdur. Şahsen ben halen iletişim halindeyim, 5 senelik ilişki sonrası bile olsa halini hatrını arar sorarım ailesinin, sağolasunlar onlar da beni arar sorarlar. Önemli olan saygıdır, saygısızlık edilmediği sürece görüşülmesinde bir sakınca görmüyorum. İletişim sadece telefon üzerinde oluyor lakin davet ederler sürekli evlerine, o da eski sevgiliye karşı saygısızlık olacağından gitmiyorum zaten durumdan da anlıyorlar. Bazı zamanlarda dışarıda oturup çay içiyoruz, kendi anne babamdan ayırmam kendilerini.

Bence kesinlikle doğru değil.Çünkü eski sevgilin hala ona bişeyler hissettini düşünür.

İletişim halinde olmanda sorun yoktur aslında ama sonrasında sen yeni birini bulursun o yeni birini bulur ailesiyle iletişim halindeyken onunla karşılaşırsın ister istemez o durumda sorun yaratabilir

Her ne kadar doğru olduğunu düşünsek de bir yerden sonra yapılan yanlış olacak çünkü, eski sevgilinizin hayatına birisi girdiği zaman sizin eski sevgilinizin ailesiyle hâlâ bir bağlantınız olduğunu bilmesi hoş olmayacaktır kıskançlıklardan daha fazlası olacaktır, aynı şekilde sizinde hayatınıza biri girdiğinde o da eski sevgilinizin ailesinden rahatsız olacaktır .

Bence kesinlikle doğru değildir çünkü siz ondan ayrılmışsınız ve ailesiyle çok yakınsınız fakat eski sevgilinizin yeni sevgilisi bu durumu hoş karşılamayabilir o yüzden bence doğru değil.

Bence bu duruma göre değişir nasıl yolunuzu ayırdığınıza bağlı kötü ve şiddetli bi şekilde ayrıldıysanız gerek yok yani selam falan verilir ama öyle eskisi gibi samimiyet yanlış olur ama anlaşarak ayrıldınız birbirinizi kırmadan üzmeden arkadaş kalmaya karar verdiniz olur neden olmasın

Bence çok . Olamaz mı olabilir. Böyle yapan birini de kınayacsk değilim. Eski sevgilim ise ve medeni bir şekilde ayrulmadıysanız, tarafşsrdan biri birine kazık attı ise benç görüşülmemeli.

Bence ailesiyle dostane iyi bir ilişkimiz varsa neden olmasın bence iletişim halinde kalınabilir. Eski sevgiliyle ortak arkadaşlarımız da oluyor zaten, bu da onun gibi bir şey.

Bence doğrudur. Sonuçta eski sevgilinin ailesi eğer konuşmanızı istemese annesine söyler annesi de konuşmaz demek ki eski sevgiliniz de bu durumdan memnun .

Hayır doğru değil. Arada bazen kaçan laflar olur bu size bihayli sıkıntı verebilir.