Eşyalarınızı devamlı izinsiz kullanan birine tepkiniz ne olur?

Eşyalarınızı devamlı izinsiz kullanan birine tepkiniz ne olur?

Uyarırım kendisini, baktım olmuyor biraz sertleşebilirim çünkü hiç hoşlanmam. Daha da anlamıyorsa arama mesafe koyarım ne o öyle insanın eşyası izin almadan kullanılır mı hiç.

Çok öfkeli bir tepki gösteriyim.Bir daha eşyamı almaya yeltenemez.

Onu uyarim bir daha eşyalarimi izinsiz olmamasını soylerim

Çok iyi bir tepkim olmazdı. ama yakın ve samimiysem bazı eşyalar olabilir.

Açık ve net bir şekilde uyarırım. Davranışının devam etmesi halinde ise açıkça kızar tepkimi net bir şekilde gösterir ve muhatap olmayı keserim

eşyalarını izinsiz kullanan kişilere çok nefret ediyorum bu yüzden tepkim hep zaman büyük Hatta kavga ettiğim daha iyi olmuş.

Eşyalarımı devamlı olarak izinsiz kullanan birisi benden yediği fırça ile bir daha kullanmayacaktır.

Sert bir dille uyarirdim. En sevmedigim sey izinsiz kullanilmasi. Kendisine it degil zaten saygısızlık.

Kızardım mutlaka bana haber verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Önce normal, sonra sert ve katı en son ise güç kullanarak uyarırdım.

“Az ye de kendine bir tane al. Bırak benim eşyalarımı kullanmayı.” derim.

Ona tavrım uyarmak olurdu ve insanların eşyasını izinsiz kullanmaması gerektiğini anlatmaya çalışırdım

En nefret ettiğim şey.ne alırım nede vermeyi severim.özellikle giysi.başka birinin giydiği hiçbir şeyi giyemem.

Eğer değer verdiğim ve sevdiğim bir arkadaşımsa söylemeye çekinebilirim

bir iki uyarıdan sonra, net olarak sert bir şekilde tavrımı koyarım, bir daha da yapmaması için sözlerimle iğneleyici konuşurum.

bende onun eşyasını izinsiz kullanacak kadar samimiysek sorun yok bence :grin:

Sakin ve tatlı bir dille uyarırım ilk önce, kalbini kırmamaya özen gösteririm ama devam ediyorsa buna rağmen mecburen bağırmak ve kavga etmek zorunda kalırım. Bağırmadan önce ben de onun eşyalarını hep ve sürekli izinsiz kullanmaya başlarım, beni anlayıp empati yapması için ama bu da işe yaramıyorsa yapacak başka bir şeyim kalmaz.

3 tane kız kardeşim var en büyükleri benim… bu konuda çok mağdurum. Çünkü, en bütün kardeşim sürekli olarak kıyafetlerimi, makyaj malzemelerimi izinsiz kullanır ve sürekli kavga ederiz ama akıllanmıyor…