Eti Maden ve Darphane işçilerinden grev kararı.

Türk-İş ile Hükümet arasında yapılan pazarlıkta uzlaşma sağlanamayınca Eti Maden ve Darphane Genel Müdürlüğü’nde çalışan binlerce işçi grev kararı aldı.

İnsanlar emeklerinin karşılığını alamadıkları için ve ülkemizde günden güne birçok kalemde zam üstüne zam geldiği için insanlar geçip sıkıntısı çektiği için grev yapmaları normaldir.

O kadar alın teri döken işçinin haklarını alamayıp grev yapması pek normaldir. Haklarını aramak en doğal haklarıdır.

Grev Mustafa Kemal Atatürk ün meşrulaştırdığı yasadır. Yani tüm işçilerin hakkıdır hakları verilmediği sürece grev yapmaları yasaldır

Ekonomi zaten yerlerde sürünüyor.1 kg.çay olmuş 30 tl,işçilere zam vermezler.Kendilere lüks içinde gezerler.Kimseye hakkımı helal etmiyorum.

Ben her zaman emekçinin yanında olan biri olarak bu grevi destekliyorum. Milletçe bu kul millet anlayışından kurtulmalıyız.

Emekçiler, işçiler gösterdikleri çabanın karşılığını göremeyince bu yola başvurmakta sonuna kadar haklidirlar. Kimse boşu boşuna iş bırakmaz. Demek ki bir anlamda konusunda uzlaşma olmamış. Belki de verdikleri emeklerin karşılığını alamadılar diye bu grevi başlattılar. Her zaman işçi ve emekçi korunmalıdır , destek verilmelidir, sahip çıkılmalıdır. Onlar olmazsa o kadar işi, üretmeyi kim yapacak? Kim o kadar emek verip ter dökecek?

bu dönemlerde gerçekten iş bulmak zor Allah herkese yardım etsin okul okumamıza rağmen hala mağdur kalıyoruz iş bulamıyoruz artık bu işe bir el atılması gerekiyor

geç bile kalmışlar umarım diğer kurum ve kuruluşlarda çalışanlara örnek olabilirler.

Umarım istediklerini harcadıkları emeklerin karşılığını bir an önce alırlar.

Herşeye zam geliyor ama nedense çalışana zam gelmiyor buna anlam veremiyorum devletin yansıttıklarının yanında görülen ekonomik kriz daha fazla devlet olarak herkese adil ve eşit davranmak zorundasın.

Başkanlık sisteminle ülkemiz uçuyor ekonomi işçiler harika hayatlar sürüyor başkanlığa evet diyenler çekeceğiniz daha çook çile var bunlar daha ne ki vay halimize

Ayın 19unda otuz bin işçiyle greve çıkma kararı alınıyor. Amaç ülkeye ekonomik sıkıntı vermek değil haklarını aramak belki ama ne derece sonuca ulaşabilirler. Ülke zaten ekonomik olarak çok iyi değil.

İnsanlar artık aldıkları maaşlar enflasyona yenik düştüğünden bu onların hakları ise yaparlar.