Etil alkol nedir ?

Etil alkol nedir ?

Bu alkolün sembolü var mıdır ?

Etil alkol sağlığa zararlı mıdır ?

Etil alkol, içkiler yapımında kullanılan bitkisel, yanıcı ve renksiz bir alkol türüdür ve sağlığa da zararlıdır. Bu alkol evlerde yapılabilmektedir. İçki fiyatlarından muzdarip olan kişiler kendi rakılarını üretmeye başladı son derece yanlıştır aslında.

Etanol olarak da bilinir. Renksiz yanıcı bir maddedir. Förmülü ise C2H6O ya da C2H5OH ‘tur.

Kolonya yapımında kullanılan uçucu bir maddedir buharlaşma sıcaklığı düşük olduğu için kullanılır.

etil alkol, en az% 96 bir alkol derecesi olan, bir tadı ve kokusu olan, renksiz, uçucu bir sıvı’dır. Etanol, tahıl, şeker kamışı ve diğerleri içinde ihtiva şekerlerin alkol fermantasyonu ile elde edilir. Bir çok yerde satışı mevcuttur.

Etil alkol hem alkol hem de yakıt olarak bilinir. Etil alkol renksiz yanıcı ve bitkisel olan kimyasal bir bileşiktir. Etil alkolü kimya dersinde öğrendiğimiz üzere organik bileşikler sınıfında yer alır. Biz kimya dersinde etil alkole etil alkol demek yerine etanol olarak kullanıyorduk. Eğer etil alkolü vücuda alırsanız çok ciddi anlamda zararları vardır. Örneğin beyinde hasar oluşturabilir ya da akciğerde yağlanma oluşturabilir şu anda aklıma sadece bu ikisi geliyor ama daha sayamadığım bir sürü zararı vardır Etil alkolün.

etil alkol’ün diğer adı etanol dür. kimyasal gösterimi “C2H5OH” veya “C2H6O” diye gösterilir. etil alkol reksiz, kokusuz, karalsız bir sıvıdır,kaynama noktası 21 santigrat derece dir, çok kolay sıvı halden gaz haline geçiş yaptığı için saklanması ve kullanması zordur, etil alkol içki yapımında, kolonya yapımında ve yakıt olarak kullanılabilir. direk etil alkolün içilmesi beyne kalıcı hasar verebilir.