Euro diesel nedir?

Euro diesel nerelerde kullanılır? Nasıl elde edilir?

Kükürt oranı yerli dizel yakitinin yarisi kadar ol yakıt yeni nesil turbo dizel motorlu otomobillerde kullanılması önerilen yakıt budur

Dizel arabalarda kullanılması uygun görülen bir yakıt türüdür.Bütün firmalar bu yakıtı satıyor.Dileyen herkes bu yakıta kolay bir şekilde ulaşabilir.

Araçlarda kullanılan yakıttır düzenli kullanımda motoru ilk günkü gibi koruyabilir ve temiz tutar genellikle tüm petrollerde kolaylıkla müşterileri bulabilir

Euro dizel sadece dizel araçlarda kullanılan bir yakıt tipidir ve benzinden aksine euro dizelle çalışan bir araca benzin koyarsanız ufak bir miktarda hiç bir sorun yaratmaz ama benzinli bir araca Euro dizel ilave ederseniz motoru anında kitler araç yerinden oynamaz . Bunun sebebi ise Euro dizel yağlı bir yakıt türü olduğu için benzinli bir aracın kontağı çevirip yakıtı ateşlemesiyle yağ yakacağından anında kitler ve olduğu yerde kalır .

mazot

Euro diesel aracın motoruna zarar vermeden daha çok mesafeye gitmesini sağlayan mazot türüdür.

Euro diesel bir yakıttır. Bu yakıtın diğer ismi mazotdur. Genellikle bu arabalarda kullanılır ve fiyatı benzine oranla daha ucuzdur. Üretimi petrolün işlenmesi sonucu, içine bazı katkı maddeleri ile yapılır.