Ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Ev alırken nelere dikkat etmek gerekir? Kısaca açıklayınız.

Beklentilerimize cevap vermesi ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bulunduğu çevre de önemlidir.

Merkeze olan yakınlığı, hastahane,okul,iş yeri gibi yerlere olan yakınlığı, ulaşıma açık olması gibi şeylere dikkat edilmelidir

İlk olarak alacağımız ev bütçemize uyumlu mu ona dikkat etmeliyiz. ev beklentilerimizi cevap verecek mi ,evin üzeride ipotek ,haciz var mı, bulunduğu semt bize uygunmu,krediye uygunluk derecesine bakılmalı, ulaşım kolaylığı sağlıyor mu , ev kaç yıllık gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir

Mevkisi, anacaddelere yakınlığı, ulaşımı, site mi değil mi, bina sakinlerine dikkat edilmeli.

Herşeyden Önce Depreme Dayanıklılığı Ve Hastaneye Yakın Ve Yüksek Yerde Olmaması Herşeyden Önce Sağlık Gelir

Ev alırken bence en önemli etken merkeze yakın olup olmaması. Çevresinde hastane, tramvay veya toplu taşıma araçlarından birinin olup olmaması, okul, evin depreme karşı dayanıklılığı ve bir diğer önemli etken derler ya ev alma komşu al bina sakinlerine dikkat etmek gerekir.

Ev aldığımız zaman dikkat etmek gereken şeyler Öncelikle evin tapusu var mı yok mu ona bakmak çevreye ve etrafa komşulara bakmak Etraftaki komşular nasıldır önce komşuları sorup soruşturmak. Çünkü insanın en yakının komşusudur ve en önemli şeyidir. Bir de bütçeye göre gücüm yettiği kadar yaşadığın şartlara uygun olup olmadığına bakmak.

Ev alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri çevre koşullarıdır. Güvenilir mi veya güvenilir değil mi ona bakılmalıdır. Bunun yanı sıra özellikle hastaneye, çarşıya ve diğer önemli ulaşım yerlerine yakın olmalıdır.

Ev alırken alacağımız evin konumu önemlidir. Etrafında alışveriş merkezleri olan bir yer tercih etmek daha iyidir ihtiyacınız olduğu zaman giderek ev erzaklarını temin edebilirsiniz. İkinci konu ise yemek yerleridir. Eşiniz ve çocuklarınız veya kendiniz zaman zaman dışarda yemek yemeyi isteyebilirsiniz. Bu gayet doğaldır bundan dolayı çevresinde yemek yerleri olması önemli. Kuaför ve berber olmasıda alternatiftir ve olanaktır. Ve alacağınız evin konumundaki dairelere mutlaka fiyat sorgulaması yapmanız önemlidir. Gerek bir emlaktan gerek çevrede satılık daireler varsa arayarak bilgi alarak. Bu aşşağı yukarı fiyat çıkarmanızı sağlar. Alacağınız evin daha önceden kim tarafından kullanıldığı veya ne amaçlı satılacağıda önemlidir. Her zaman tedbiri elde tutmakta fayda vardır.

İçinde yaşadığımız ekonomik krizde çok farklı rakamlara ev satılıyor,ilk etapta çok fazla fiyat söyleniyor,bir evin üzerine çok düşerseniz fazla paraya alıyorsunuz,ama evin fiyatını sorup geri çekilirseniz çok fiyat düşürebiliyorlar hele de paranız olduğunu bilsinler 400 milyon dedikleri evi 350’ye hatta daha da aşağısına satıyorlar.

Ev alırken büyüklüğü, ışık alması, ulaşım kolaylığı, bulunduğu konumu ve bahçesi benim için önemlidir.

Ev alırken her şeye dikkat etmeliyiz. Bunlar sırasıyla şunlardır; merkezi konumdamı, okula yakınmı, alışveriş merkezine, hastane, sağlık ocağı veya durağa yakın olan evler tercih edilmesi gereklidir. En önemli etken evin metrekaresi, evin büyüklüğü, oda sayısı, dekarasyon, evin yazın güneş alması, kışın ise sıcak tutan bir evin olması çok önemlidir. Ev alırken anlaşma veya maddeye her zaman dikkat etmemiz gerekir.

Ev alma komşu al derler ya gerçekten komşu çok önemli ama günümüzde konşuluk da bitti.Herkes sadece bir kere zar zor ev aldığı için uygun fiyatlı olması önceliği ile geniş mutfak ve kullanışlı olmasına dikkat ederek almaya çalışıyorlar.

Mutlaka imarlı mı imarsız mı diye bakmalıyız. Deprem yönetmeliklerine uygunluğunu, su ve elektrik hatlarının güvenliğinden emin olmalıyız. Aynı zamanda tapusunun olduğunu ve noter huzurunda satışın gerçekleştirildiğinden emin olursak dolandırıcılık gibi etkenlerden korunmuş oluruz.