Ev eşyası depolama araçları nelerdir? Evde fazla eşyalara çözüm önerileri nedir?

Ev eşyası depolama araçları nelerdir? Evde fazla eşyalara çözüm önerileri nedir?
Evde depolama yapılan araçlar neler olmalıdır? Ev işlerinde depolama yapmak ne kadar yarar sağlamaktadır?

Öncelikle şahsi görüşüm, evde fazla eşyaların depolanmasından kaçınmak gerektiği yönündedir. Minimalist bir yaklaşımla en az eşya ile hayatı sürdürmek en doğru olandır. Çünkü kullanılmayan her eşyanın muhafazası kişiye bir yük getirecektir. Diğer taraftan o eşyalara ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması hepimizin yararına olacaktır.

Yeni evlerde kiler türü bölümler yapılıyor ve fazla eşyaların muhafazası için buralar oldukça uygun yerlerdir. Ayrıca evin doğru yerlerine yapılacak doğru büyüklükteki dolaplar da bu işi kolaylaştıracaktır. Dolaplardaki raflarda önemli bir işlev görür. Ayrıca dolapları düzene sokan organizerler de büyük marketlerde ve mağazalarda kolay ulaşılabilir fiyatlarda bulunmaktadır.

Ev eşyası depolama araçları vardır. Evde fazla eşyaları yardıma muhtaç kişilere vermek daha mantıklıdır. Eğer yenisini almak istiyorsanız yardıma muhtaç birine verebilirsiniz eşyalarınızı.

Ede bazen bir çok esyamızı koyacak yer bulamıyoruz ve atmaya da kıyamadığımız için birikebiliyor ve dağınık bir görüntüye sebep olabiliyor. Bazı küçük düzenlemeler yaparak bu dağınıklıktan kurtulabilmek mümkündür. Mesela ayakkabılıklarda genelde birkaç ayakkabıdan sonrasını sığdıramıyoruz ve ya daha arkada kaldığı için kolayca alamıyor ve dağınık bırakabiliyoruz. Bu aykkabılığın arka kısmına diğerinden daha yüksek bir raf yerleştirdiğimizde hem daha kolay alabiliriz hem de daha çok alan yaratmış oluruz o bölgede. Ayakkabıları bir ters bir düz şekilde dizmek de neredeyse iki katI kadar alan oluşturabilir. Aynı şekilde cekmecelerde de bu şekilde kıyafetlerimizi daha düzenli ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz

Sayın moderatör hanım yazdıklarımı neden siliyorsunuz acaba kendi emeklerimle yazdığım yazıları neden sildiğinizi anlamıyorum bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum özel mesajda atılmadığı için bu siteyi anlamaya çalışıyorum fakat siz silerek bunları o kadar emeğimi ziyan ettiniz.

Evdeki fazla eşyalarımızı dağınık bir şekilde boş bulduğumuz ve görünmeyen yerlere tıkıştırmak yerine kutular alıp düzenli bir şekilde içlerine yerleştirmek hem düzen hem de tasarruf edilen yer açısından daha iyi olacaktır.

Evdeki fazla eşyaları evlerin bodrum katları veya benzeri depo çatı, katı gibi yerlerde saklanması her Türk evinde olan şeylerdir, aslında bunun yerine ihtiyaç sahibi çok fazla insan mevcut, bu insanlara verilmesi hem evde alanın açılmasına hem de insanları sevindirmek, birlik, beraberlik duygusunu artırmak için güzel bir çözüm olabilir. Bu eşyaların akıbeti genel olarak çürümek olarak sonuçlanır, en son kullanılmayacak hale geldiği zaman ise çöpe atılır. Her şehirde üniversite bulunmakta ve üniversite öğrencileri yurt çıkmadığı zamanlar apart ve özel yurtlar pahalı olduğu için eve çıkmak zorunda kalıyorlar. Eve çıktıkları zamanda ufak tefek spotçulardan ve ikincil eşya satan yerlerden parça parça eşyalar almaktalar bu öğrencilere de eşya yardımı yapılabilir ve fazla eşyalar depolarda çürümek yerine öğrenci gençlere de ulaştırılabilir.

Günümüzde ev eşyası depolamak için onlarca araç vardı bunlara örnek, Araba depoları, Yüklükler, Büyük Saklama Kapları, Koliler, Leğen türevi çukur araçlar ve sayılamayacak kadar nicesi… Önemli olan gerekli ihtiyaç için kullanılacak saklama malzemesidir.

Evde fazla bulunan ev eşyalarını depolamak oldukça kolay hale gelmeye başlamıştır. Eskiye oranla daha bilinçli olduğumuz için veya sosyal medyada daha sık vakit geçirmeye başladığımız için neyi nereye koymamız veya nasıl koymamanın gerektiğini en iyi şekilde bilir hale geldik. Depolama alanı olarak kullanılabilecek en etkili araç eşya dolaplarımızdır. Dolaplarımızı odanın ebatını da dikkate alarak biraz büyük yaptırırsak nevresim, yorgan veya yastık gibi birçok eşyanın depolaması daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra yatak ve koltuk gibi eşyaları içleri baza olacak şekilde alırsanız evdeki fazlalıkları bazaya koyarak görüntü kirliliğini engellemiş olursunuz. Diğer bir seçenek ise banyo, giyinme odası, salon veya yatak odası gibi alanlara dolaptan ziyade duvara monte raf yaptırmaktır. Raflar size hem yerden hemde uğraştan tasarruf sağlar. Depolama alanları dayanıklı ve hemen yıpranmayacak malzemeden olmalıdır. Metal, ahşap vb. Depolama alanı kullanmak, kullanılmayan eşyaların sürekli kirlenmesini ve temizlenmesini gerektirmez. Bunun yanı sıra evin için dağınık değil temiz bir görüntü elde edilmesini sağlar. Ev işleri daha kolay biter ve işler biterken sizi yoracak herhangi bir sorun ortaya çıkmaz.

benim için önemlidir çünkü çok eşya olanlar onu depolama alanına yada boş. Odaya kaldırır odanın kapısı kilitlenir.