Ev içerisinde içilen sigara kokusunu ne önleyebilir?

Evin içerindeki sigara kokusunu önlemek için ne yapılabilir ?

Ev içerisinde içilen sigara kokusunu önlemek için oda parfümleri kullanılabilir ama en iyisi evin içerisinde sigara içilmemesidir hem sağlık açısından hem de hijyen açısından

bizim ara sıra yaptığımız harika bir yöntem olan bir tencereye ocağın üstüne suyun içine bir miktar yumuşatıcı katıp biraz kaynatın , ev buram buram yumuşatıcı kokuyor bence sigara kokusu içinde işe yarayabilir .

sigara kokusunu evi havalandırmak ve evde parfüm kullanmak veya güzel kokulu bitkiler evde bulundurmak sigara kokusunu engelleyebilir.

Ev içerisindeki sigara kokusu öncelikle pencereleri açarak önleyebiliriz. Daha sonra ev kokusu spreyleri sıkarak sigara kokusunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Sigara kokusunu en güzel şekilde odayı havalandırarak yok edebiliriz. Kaynar suyun içerisine karanfil koyup o şekilde odada bulundurdugumuz takdirde de sigara kokusu ve diğer kötü kokular yok olacaktır. Bunun için oda parfümleri var ama katkı maddeleri var diye kullanmak tercih meselesi.

Sigara kokusunu önlemek için aslında en başta evin içerisinde sigara içmemek gerekiyor, bir kez içildi mi çok zor çıkıyor kokusu. Eğer içilmişse en klasik ve etkili yöntem evi havalandırmaktır. Koltuklara sinen kokular için koltuklar nemli bez ile silinebilir. Hatta koku çok eskiye dayanıyorsa perdeler ve halılar yıkanmalıdır.

Bence sigara içildiği zaman sık sık ortamı havalandırarak en iyi yöntemi uygulamış olursunuz.

Çubuk bambu kokular var onlardan alıp önleyebilirsiniz yada bir bardağın içine 2 adet çubuk tarçın biraz su koyarakta koku problemini çözebilirsiniz.

Ev içerisindeki kokuları kesmek için şimdi yeni yuvarlak hava temizleme cihazları satılmaktadır.100 tl civarında olarak satılıyor.Bu cihazı alarak kesin çözüm sağlayabilirsiniz.