Ev işlerini yapmak sadece kadınların zorunlu görevi midir? (Bölüm 1)

Evde yemek pişirmek, çamaşır yıkamak ve tüm ev işleriyle zorunlu olarak ilgilenmek sadece kadının görevi midir?

1 Beğeni

kadın dışarıda çalışmıyorsa ev işlerini yapabilir Eğer dışarıda çalışıyorsa zorunlu değil eşinin de her konuda yardım etmesi gerekiyor.

1 Beğeni

Eğer erkek çalışmıyorsa evdeyse sadece kadın yapmamalı bunlar ortak yapılması gereken işlerdir.

1 Beğeni

Tabi ki hayır. Neden kadınların ‘zorunlu’ görevi olsun? Erkekler de ev işlerini yapabilir. Kimin bu işler için boş vakti varsa, müsaitse o bu işlerle uğraşabilir. Ama ne yazık ki genel olarak ev işleri kadınların yapmak zorunda olduğu bir şeymiş gibi görülüyor. Umarım bu durum düzelir.

1 Beğeni

Hayır tabii ki bunlar ortak yapılabilecek işler.

Hayır tabii ki bunlar ortak yapılabilecek işler.

1 Beğeni

Ev işleri kadının zorunlu görevi tabiki değildir ama kadının eli bu işlere daha yatkın olduğu da aşikar ama eşlerimizin kıymetini bilmeliyiz hayat müşterek

1 Beğeni

Herkes diğerine yardım etmemeli

1 Beğeni

Sonuçta hayat müşterektir.Yani evli çiftler arasındaki yapılan işlerde ortaklaşa hareket edilmesi gerekir.Bir elin nesi var iki elin sesi var.Nerde hareket orda bereket.

1 Beğeni

Hayır o evde birlikte yaşanıyorsa işler de birlikte yapılmalı. Anneler erkek çocuklarına da iş öğretmeli.

1 Beğeni

Hayır tabii. O ev içinde yaşayan her birey bu sorumluluğu almalıdır

1 Beğeni

tabii ki de hayır.Erkeklerde ev işi yapmalıdır fakat ülkemizde kalıplaşmış bir düşüncedir bu.Zaten ev hanımları bunu kocasına yardım etmek için yapıyor çünkü zaten kocaları başka bir işte çalışıyor

1 Beğeni

Kadınlar hizmetçi değildir kadın ve erkek beraber yapmalıdır

Birlikte yapmaları daha iyi olur. Hayat müşterek hem neden zorunlu görevi olsun. Tamam belki kadın hep evde olduğu için kendi düzenini kendi ayarladığı için yapar. Ama zorunluluk olmamalı.

Tabi ki de hayır kadın erkek eşittir ve bu ev işleri geri düşünceli insanların kadınların üstüne yapıştırılmış gereksiz bir zihniyettir herkesin eli ayağı beyni var herkes ev işi yapabilir bunun cinsiyeti yoktur bu sadece insanların sorumluluklarıdır

1 Beğeni

Tabi ki de hayır kadın erkek eşittir ve bu ev işleri geri düşünceli insanların kadınların üstüne yapıştırılmış gereksiz bir zihniyettir herkesin eli ayağı beyni var herkes ev işi yapabilir bunun cinsiyeti yoktur bu sadece insanların sorumluluklarıdır

1 Beğeni

Hayır erkek kadın ve çocuklar birlikte yardımlaşarak yapmalıdırlar, kadın mecbur değildir.

1 Beğeni

Hayır tabi ki sonuçta böyle şeyler ortak olmalı

1 Beğeni

Kesinlikle tek kadına ait olan bir mevzu değildir.
Herkes eşit olarak yapabilir.
Sonuçta ev ortak kullanım yeri ve işler de tapulu olmamalıdır.

1 Beğeni

Hayır alakası yok.

Ben de yapıyorum ben kadın mıyım şimdi?

Toplumun dayattığı saçma bir düşünce.