Ev topuzu nasıl yapılır?

Evde bir anda saçlarımızı dolayıp çok güzel topuzlar yapabiliyoruz ama özel bir gün için yapılamıyor. Bunun özel bir taktiği var mı?

Allah’ın işi diyorum dümdüz yatarken dünya güzeli olan topuz dışarı çıkarken asla yapılmaz bunun hiç bir açıklaması olmuyor:slight_smile:

çünkü özel bı yere gidiceksek heyecan ve stres yapıyoruz ne kadar çok ozenirsek o kadar kötü olur o yüzden fazla stres yapmadan klasik topuz yapabiliriz

topuz tokalarıyla yapablirsin ben öyle yapıyorum

O kadar özensiz gelişi güzel yaparız ki 5 tane kuaför bir araya gelse yapamaz , ama dışarı çıkarken olmuyor ve hiç bir açıklaması yok olmuyor işte bir şekilde.

Bunu asla çözemedim :sweat_smile: özensem asla aynısını yapamam.

Rastgele saçı toplayıp, şekil verilip yapılan topuza ev topuzu denir.

Normal günlerde insan topuz yaptığı zaman çok güzel gelir. Çünkü heyecanı yoktur. Sadece kendini rahat bırakarak kendince saçına şekil vermeye çalışır. Fakat özel bir gün de aynısını yapamaz. Çünkü heyecan var, acaba saçın güzel gelir mi? gelmez mi? böyle takıntı haline geldiği için normal günlerde yaptığın topuzu Özel günlerde aynısını yaptıramaz.

Ev topuzu gelişigüzel olmasına rağmen aşırı düzgün duruyor. Bazen bi dağınık topuz yapıyosun gelin saçı gibi oluyor. Ama tam dışarıya çıkacağın zaman yaptığın o topuz asla düzgün durmuyor tuhaf bi şekilde :smile:

Ev topuzunun püf noktası özenmemek özenmediğin zaman harika oluyor çünkü gelişi güzel toplarsak olur.

Ev topuzu yaparken rastgele toplanılır. Özen ve dikkat gösterilmez. Topuz tokları ya da normal saç lastiği işinizi görür. Dağınık toplanır.

ev topuzu yaparken çok fazla özenmeden doğal olarak yaparız bu yüzden güzel durur

özenilmemesi gerekiyor evet ama ben genelde video izleyerek aynısını yapmaya çalışıyorum

image">image

EV TOPUZU NASIL YAPILIR?

Aslında göründüğünden daha önemli olan evde yaptığımız topuz, aniden gelen misafirlerin gözlerine çekici ve gelir. Evde çok daha kolay, şık ve dikkat çekici saç topuzu yapmak herkes için daha iyi olacaktır.

">

Günümüzde kuaförlerde bile ev topuzuna benzeyen topuz modelleri daha sık tercih edilmektedir.

Saçlarınız aynaya bakmanıza gerek kalmadan bile tepede toplayarak topuz şekli verin. Pratik bu topuzu yapmanız çok iyi olacaktır.

Bir toka yardımı ile gelişigüzel bağlayabilirsiniz ve çok güzel duruyor

bence el becerisi diyelim herkes yapamaz elinin altında cıt cıt toka olması gerekiyor hemen ıslat tara topuzunu yap aralarından saçaklarını çıkar birazçık gevşet çok güzel bir topuz

Çünkü evdeyken herhangi bir kaygı ve stres altında olmayız rahat olduğumuz için topuz güzel gelir.