Evde Doğal Saç Jölesi Nasıl Yapılır ?

Evde Doğal Yollardan Pratik saç jölesi nasıl Yapılır ?

Evde yapılacak olan jöle krem ve limon birazda şeker katarak yapılabilir. Zararıda olmaz

Limonun suyunu saçlarımıza yedirerekte saçlarımıza şekil verebiliriz. Daha yoğun bir kıvam istiyorsak limonu iyice yıkadıktan sonra az bir miktar suyun içine koyarak kaynatmamız gerekir. Kaynatma işleminden sonrada rondo ile iyice ezip parçaladıktan sonra kullanıma hazırdır. İçerisinde kimyasal madde olmadığı için oldukça sağlıklıdır. Ancak raf ömrü uzun olmayabilir.

Evde saç jolesi yapmak için sadece limon gerekir limonun suyunu sıkarak saçınıza sürmemiz yeterlidir.

Lise Zamanlarında Kullanırdım Osis Kalmamış İse Limonu İkiye Bölüp Sıktıktan Sonra Saça Şekil Verirdim Arada Birde Saç Aralarından Kabuklarınıda Ayıklardık Tabi :slight_smile:

Evde yapılacak en doğal jöle limondur . Saç için en sağlıklı şekil vericidir .

En doğal saç şekillendirici limondur hocam. Tek kötü yanı var, kafanız limona kokar sürekli. :slight_smile:

türk sinemasında gördüğümüz kadarıyla et yedikten sonra yağlı elleri saça sürmektir şaka bir tarafa limon diye biliyorum limon hem saçı canlı gösterir hemde sertleşmesini sağlar

Doğal saç jölesi yapmak için sadece limon ve şeker yeterlidir.Hatta sadece limon kullanarak bile yapılabilir. Denendi , onaylandı.

çok basit limondur.

Orta boydaki bir adet limonu bakterileriden tamamen temizleninceye kadar yıkadıktan sonra yarım çay bardağı suda 10 dakika kadar kaynatmaya başlayın.Daha sonra el blenderi veya rondo yardımıyla bütün olarak haşlanmış limonu ezip krema kıvamına getiriniz.

Evde özellikle erkeklerin saçları dikmek için kullandığı saç jölesi doğal olarak limon suyu kullanılır. Jöle gibi saçın dik durmadını sağlar saçı sertleştirir.

Bence kimyasal jölelere hiç gerek yoktur. Limon en güzel en doğal jöledir aslında. Limonu kaynatıp güzelce limona kıvam verebiliriz. Limonu saçlarımıza sürdüğümüzde harika bir şekillendirici etkisi bulunmaktadır . Jölelerin saçlarımızı kurutup döktüğünü hepimiz biliyoruz zaten. Ama jöle olarak limon kullanırsak hem saçı canlı tutar . Hemde saçı güçlü tutar . Limon doğal bir antibiyotiktir aslında. Jöle yerine limon kullanmalıyız.