Evde leke çıkarıcı nasıl yapılır?

Evde leke çıkarıcı nasıl yapılır? Evde leke çıkarıcı yapmak için kullanılan malzemeler nelerdir?

1 Beğeni

Evde leke çıkarıcı hazırlamak için hangi malzemeler kullanılır?
Marketten aldığınız leke çıkarıcılardan çok daha sağlıklı ve lekeler için en az onlar kadar etkili olan bu karışımı evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.
Karışım için su, hidrojen peroksit ve karbonat karışımı;
Karışımın 2/4’ü su, 1/4’ü hidrojen peroksit (oksijenli su), diğeri ise karbonat olmalıdır.
Bu karışımı çamaşırlarınızı makineye atmadan önce bir kovaya koyup üzerine su ilave ediniz ve karışımı bu suyun içerisine yeterince ekleyip 30 dk beklettikten sonra çamaşırlarınızı herzamanki gibi yıkayınız.

bu yöntemi uygulamayı hiç denemedim.evde leke çıkarıcı yapmayı bu kadar bulabileceğimiz malzemeler olduğunu bile bilmiyordum açıkçası.en kısa zamanda deneyeceğim.

1 Beğeni

Lekeleri çıkaran ürün kesinlikle sirkedir, ben bazen çıkmayan lekeler için sirkeli karışımlar yapıyorum ve gerçekten işe yarıyor.

4 Beğeni

Evde leke çıkarıcı yapıldığı zaman marketlerde aldığımız leke çıkarıcılardan daha etkili ve daha sağlıklıdır. Bir çay bardağı elma sirkesi yarım çay bardağı limon suyu, 1 tatlı kaşığı karbonat iç içe karıştırıp püskürtücü bir kaba bırakın ve lekelerin üzerine püskürtün lekeleri tamamen çıkartır. bunu her zaman evde yapıp kullanıyorum.

4 Beğeni

Leke çıkarıcı olarak bence en sağlıklısı marketlerde bulunan temizlik malzemesi olan leke çıkarıcılarıdır. Aynı zamansa sirkede leke çıkartan iyi bir çözüm noktasıdır.