Evde saksılarda sebze yetiştirilebilir mi?

Biber, Nane, Reyhan gibi ürünleri yetiştirilirken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? image">image

Sebze,meyve,bitki yetiştirilebilir.Dikkat edilmesi gereken şeyler;bitkinin su ihtiyacının karşılanması,güneş gören yere konulması yani bakımının yapılmasıdır.

Evet yetiştirilir. dikkat edilmesi gereken durumlar her bitkinin farklı yetişme sistemi vardır . güneşlenmesi toprağın havalanması su verme miktari bunlara dikkat edilirse yetişir.

Evde saksıda sebze ve yeşil yapraklı bitkiler dediğimiz sebze yetisebilir. Gerekli bakım yapıldığı takdirde. Toprağının çok sert olmaması ve düzenli su verilmesi halinde kolay bir şekilde bakımı yapılabilir. Ayrıca çok sulamak ve çok güneşte kalmaması gerekir. O şekilde bitkiyi kurutabiliriz.

Yetişirilir. Ben mesela zamanında saksıda domates yetiştirmiştir. Saksının çok küçük olmaması, orta büyüklükte olması gerekir. Sürekli su verilmemeli, toprak kuruyunca su ihtiyacı gelmiş anlamına gelir, o zaman su verilmeli. Saksı toprağı, iyi, kaliteli bir toprak olmalı ve hangi bitkinin yetiştirileceğine bağlı olarak, bitkiyi az ya da çok veya tam ortasında güneş gören bir yere yerleştirmeliyiz.

Bazı sebzelerin yetiştirilmesi mümkün. Soğan, çilek, domatesin yetiştirildiğine bizzat şahit olduğum gibi son zamanlarda patates yetiştirenleri de görmekteyiz.

Beş altı yıldır balkonda sebze ve meyve büyütüyoruz . Çok farklı bir deneyim oluyor.

Sebze ve meyveler saksıda da yetiştirilebilir keyifli bir uğraştır hemde sağlık açısından da daha iyi olmaktadır evde hormon ve benzeri madde içermediği için her sebze ve meyvenin su miktarı farklıdır detaylı araştırma ile hepsini öğrenebilirsiniz.

Yetiştirilir benim anneannem soğan yetiştiriyor bir kaç bakım gerekiyor ama bedavadan soğan yetişiyor çok fazla bir şey yapmıyor arada toprağı havalandırıyor kurumamasına dikkat ediyor sonrası zaten kendiliğinden geliyor.

Gerekli bakımlarına dikkat edildiği taktirde evde sebze yetiştirmek mümkündür. Sebzeye yeterli miktarda su verilmeli, toprağı zaman zaman havalandırılmalı ve çok sıcakta kalmayacak şekilde güneş ışığını alabilecek noktalara konumlandırılmalıdır. Bunlara dikkat edildiği taktirde evde sebze yetiştirmek gayet kolay olacaktır.

Evet saksıda da sebze yetişir,su verilmesi ve güneş göreceği yere konulması yeterli ama çok fazla su verilmemesi gerekir yoksa çürüyebilir…

Evet yapılabilir ve özel gübreleri var onların onlardan alıp yaptığın zaman bile oluyor :slight_smile: tavsiye ederim

Evet tabiki. Annem domates, soğan, fasulye bir şeyler ekti bakıyor onlara. Ben de arada suluyorum. Domatesimizin biri kocaman oldu ama daha yeşil. Nane için emin değilim ama bol su istiyor sadece. Bir de eğer tarla gibi bir yerde ektiyseniz ve etrafındaki otları da temizlerseniz hemencecik yayılırlar. Yer buldu mu kendini çoğaltır. Çilek de öyle mesela. Arsız, her boş bulduğu yere burada kök atmış. Yeri belliydi ama temizledim onları sonra bi baktım genişlemişler hemen… Sadece hepsinin neler istediğini bilmeniz gerek. Sonrası kolay. Zaten kendileri büyüyorlar.

uygun ortam oluşturulduğunda yetiştirilebilir. yani sıcak güneş alan bir odada suyunu da eksik etmezseniz tabii ki de yetiştirilebilir.

Öncelikle uygun ortam da yetiştirilmelidirler.

Su ihtiyacını günlük aksatmadan gidermek gerekir.

toprağına ve suyunadır çok basit yetiştirebilirsiniz.

Evet kesinlikle yetiştirilir. Soğan sarımsak marul maydanoz nane biber istediğimiz bitkileri yetiştirebiliriz. Saksıya torak koyarız bitkileri ekeriz. Sularız.

Uygun ortam yani güneş sulama gibi koşullar sağlandığında evde saksıda sebze yetiştirilir.

Yetiştirilir ama daha özenli bakılması gerekmektedir yetiştiriyoruz

Bazıları yetiştirilebilir.