Evdeki hamam böceklerinden kurtulmanın yolları nelerdir?

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmanın yolları nelerdir? Bitkisel çözümü varmıdır?

Öncelikle evi sürekli temizlemelisiniz ve kırıntı asla kalmamalı. Böcekler kırıntılara bayılırlar. Kesin çözüm için doğal yol değil ilaçlama tavsiye ederim.

Doğal olarak ise bir ölçek toz borik asidi bir ölçek beyaz un ve bir ölçek pudra şekeriyle karıştırıp gelebilecek yerlere dökün.Şeker ve un, hamam böceklerini çeker, borik asit de onları öldürür.

Evdeki hamam böcekleri tam anlamıyla kaostur ve zirai tarım ilacı var bununla baş edebilmek için aktarlardan temin edebileceğiniz akşam uyumadan önce yerlere serpin sabah hepsinin ölmüş olduğunu göreceksiniz ben denedigim için biliyorum tam bir kaostur

Hocam hiç uğraşmayın kırıntı toplamak öldürmek vs direk arayın ilaçlama servisini ilaçlama servisi ilaçlasın sonra gece kaşınırsınız

Hamam böcekleri su kaynaklarına bağımlıdır öncelikle onların bu kaynakları kullanmaması sağlanmalıdır. Bu da evdeki tüm su kaçıran yani sızıntı yapan yerleri tamir etmekten geçer. Bu sorunu çözdüğünüzde onları yiyebilmeleri için su bazlı yemler bırakırsanız ilgilerini çekebilirsiniz.
Yemekleri ortada bırakmayın ve evi temiz tutun. Evde yerlerde yada köşelerde kırıntılar olursa bu hamam böceklerini çeker bunu istemediğiniz için köşe bucak temizlik yapın ve evi temiz tutun.
Temizlik yaparken duvarları ıslatmamaya dikkat edin. Temizlik yaparken ıslaklık bırakırsanız hamam böceklerini çekersiniz. Hamam böcekleri suyu sever. Bu en önemli çözümdür dikkat edin.

Doğu hamam böcekleri genelde su kaynaklarının etrafında toplanır. Suya ve yiyeceğe gelir, o yüzden bu böcekleri engellemenin en iyi yolu, açıkta yemek ve su bırakılmadığından emin olmaktır. Doğu hamam böceklerinden nasıl kurtulacağını öğren.Evinde, havaya maruz kalmış yiyecek ve su olan yerleri ara.
Mümkünse, evcil hayvan mamalarını ortadan kaldır. Hamam böcekleri ve diğer böcekler, evcil hayvanının mamasıyla yaşayabilir. Eğer mümkünse, mama saatlerini, kedinin ya da köpeğinin mamasını hemen yiyeceği ve mama kabını yıkayabileceğin şekilde organize et.Dolaba konulmayacak yiycekleri hava geçirmeyecek kablara saklayın.Çok sıkı kapaklı çöp tenekeleri kullan. Hergün evini ve bahçeni temizle. Ev hayvanının su kapları, tenteler, bardaktaki su, saksı altlıkları, kuş banyoları ve yağmur suyu, hamam böceklerinin yumurtlaması için davetkar yerler olabilir.
Su dolu kabın üstüne bir kapak koy. Yağmurlu zamanlarda kuş banyolarını, boş saksıları ve diğer kapları ters çevir. Mutfağı dezenfekte ile temizle mutfak aletlerinide. Evde sadece tek bir odada yemek yensin. Yemek odasını düzenli olarak süpür. Evin heryerindeki akan muslukları tamir et. Tam oturmayan pencere ve kapıları kontrol et ve tam otur. Pencerelere sineklik takın. Çatlak olan yerleri kapatın. Hamam Böceğin yuvalaronı bulun yuva yaptığı yere tablet koyun böcekler için. Yada yuvalarına borax dök
Öldürmenin Yolları
1 Borax
2 Pudra Şekeri ile Karbonat karıştırın
3 Hamam böceği tableti

Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?
Evdeki hamam böceklerinden kurtulmak için evdeki su sızıntılarını tamir edebilirsiniz.Veya evin her bir kose bucagini temizleyerek hamam böceklerinden kurtulabilirsiniz.

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmanın en güvenilir yolu eczanelerde satılan ürünleri almaktan geçiyor. Evde kendi uygulayacağınız yöntemler tam anlamıyla etkili olmuyor. Yetersiz kalıyor. Eczanelerdeki ürünler ise işlevselliği defalarca test edilmiş garantili ürünler oluyor.

EVDEKİ HAMAM BÖCEKLERİNDEN KURTULMANIN YOLLARI NELERDİR?

 • Bir çay kaşığı kadar karbonatı ve de bir adet soğanı karıştırın. Ve bu karışımı evin her köşesine gelecek bir şekilde dökün. Bu hamam böceklerini uzak tutacaktır.
 • Evi yeterince temiz tutun.
 • Defne yaprakları hamam böceklerini uzak tutmaya yaramaktadır.
 • Nane yaprağı koyduğunuz yere hamam böceği gelmez.
 • NOT: Hamam böcekleri defne yaprağının ve de nane yaprağının kokusunu hiç sevmezler.

  ">

  Kaliteli ilaçlar ile ilaçlama yapılmalıdır. Evde kuytu köşe gibi yerlerde yemek artıklarının olmaması gerekir. Hijyene dikkat etmeliyiz.

  Eczanelerde hamam böceği ilaçları var küçük bir şırınganın içinde geçen sene evde kullanmıştım 1 yıldır hiç görmedik

  Başta şunu belirtmek istiyorum ,Hamam böcekleri kirli ve temizlik konusunda iyi olmayan yerlerde oluşur.
  olmasını istemiyorsak temiz, temiz , tertemiz olmalıyız Aksi halde hızla üreyip büyüdükleri için hamam böceği istilasına uğrayabiliriz.
  Kurtulmak için
  4 yemek kaşığı karbonat
  2 yemek kaşiğı un
  1 yemek kaşığı kakao yu iyice karıştırıp hamam böceklerinin gezdiği yerlere serpiştirin çok kısa bir sürede kurtulacaksınız.

  internette pek çok yoldan bahsediliyor fakat doğal yollar tercih etmeyi ne kadar istesek de hamam böcekleri diğer böcekler gibi değillerdir. darbelere ilaçlara daha dayanıklıdırlar. fakat bazen evi ilaçlamak yeterli olmaz çünkü pek çok zaman bu böcekler evin kirli olmasının yanı sıra konutun bulunduğu mekan ve yapının cinsine de bağlılık gösterebilir. eski yapılarda ne kadar ila.lama ve temizlik yapılırsa yapılsın eğer ki hamam böceği yuvası varsa tamamen kurtulmak imkansıza yakındır.