Evimize kettle (Su ısıtıcısı) alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Evimize kettle (Su ısıtıcısı) alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uzun süreli sıcak tutan, kireç çözücü filtresi bulunan, paslanmaya karşı dayanıklı kettle olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer cam su ısıtıcısı alacaksan:
1- Camın termal şoklara karşı dayanıklılığı olmalı
2- Kirece karşı dayanıklı olması gerekir
Eğer plastik su ısıtıcısı alacaksan
1- Kaliteli malzemeden yapıldığına emin olmalısın
2- Güvenilir ve bilinen bir markadan almalısın
Eğer paslanmaz çelik alacaksan
1-Isıtıcının ağzının geniş olması
2- Dönebilir tabana sahip olması
3- Kireç çözücü filtreye sahip olması
4-Otomatik kapanma özellikli olanları tercih et bence, su ısındığında kendisini kapatıyorlar
Hangi model alacağına emin değilsen, bence ya paslanmaz çelik ya da cam al. Cam daha güzel gözükür ama genelde paslanmaz çelik daha sıcak tutar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :smiley:

uzun süre kullanılmak için pas tutmayan kaliteli kireç filtresi bulunan kettle tercih edebiliriz.cam olması daha sağlıklıdır.

Kettle da su ısıtırken öncelikle sağlık diyerek elimize kolumuza dikkat ediyoruz dökmemek ve sıçratmamak için ondan sonra ise ısıttığımız suyun ne kadar kireçli olduğu ile ilgili bakınıyoruz kireçli şu mideyi ağrıtır ve sizi rahatsız eder bu yüzden çeşme suyu yerine arıtılmış şu kullanmanızı öneririm

Kirece karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Ve ayrıca uzun süre sıcak tutabilme özelliği olması gerekiyor bence. Ayrıca dışardan alınacak hasarlara “Düşme” lere karşıda dayanıklı olması gerekiyor.

Günümüz sorunlarından olan sulardaki kireç özellikle kettle ve çaydanlık gibi mutfak malzemelerinin temizliğini zora sokmaktadır. Bu yüzden kettle alacak olursak ilk önce kirêcê karşı Özellikleri nelerdir ve kireç tutucu özelliği var mıdır ona bakmakta fayda var. Daha sonra kettlenin ısıtma gücüne bakılmalı, kaç litre aldığına gibi özelliklerine bakılmalıdır. Güvenlik açısından elektrik tutmasına karşı, devrilmesine karşı dayanıklığına da mutlaka bakılmalıdır.

kendiliğinden atan kettle olursa daha kolay ve pratik olur bizim açımızdan , ağzının büyük olması temizlik açısından çok iyi olur ve plastik kettlelerden uzak durmakta fayda var.

elektrik kaçağı olmaması lazım…

bölgende kreçli su çoksa o zaman şirketlerin sattığı sulardan al onları kullan o zaman kreç tutmaz…

Güvenilir bir marka olması, garanti süresinin uzun olması ve şık kullanışlı olmasına dikkat ederim.

Boyutuna bakılıp ve ne kadar elektrik yaktığına bakılarak alınması gerekir.

  • - Suyu kaynatma süresi
  • - Kolay temizlenebilmesi
  • - Enerji tüketimi
  • - Boyutunun evimize uygunluğu
  • Tabiki önemli bir sürü kriter var lakin ucuza kaçmak alırken sorun çıkartır örneğin kabloları genellikle baştan savma yaptıkları için elektrige takınca patlıyor ve sorun sizden kaynaklandıgı için garanti kapsamına girmiyor

    Evimize kettle alırken kireç çözücü filtresinin olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Daha sonra ise kablo uzunluğuna, suyu ne kadar ısıttığına ve içerisinde suyu ne kadar sıcak tuttuğuna ve fiyatına dikkat etmeliyiz.