Evleneceğiniz kişinin mesleği önemli mi?

Evleneceğiniz kişinin mesleği yaşam standartlarını etkiler mi ?

Evet etkilemektedir.Kendimce önemlidir kazandığı para olsun kariyeri olsun bunlar yaşam kalitesini arttıran faktörler.

Mesleğine ayak uydurmaya çalışırım, güzel bir iş değilse çıkartırım. Evi arabayı üstüne yaparım çalışmaz :slight_smile:

işi değil çalışma saatleri önemli bence sonuçta herkes eşiyle vakit geçirmek ister misal ben sabah eşim gece çalışsa birbirimizi sadece hafta sonu görsek bu durum cidden çok kötü olurdu

Tamam herkesin işine kimse karışamaz ama evleneceğim adam bir pavyon işletmeciside olmasın biraz önemli yaptığı meslek .

Hayır evleneceğim kişinin mesleği tabiki önemli değil.Evlenecek olan insanın işine, yuvasına sadık olduktan sonra helal kazançlı bir meslek olduktan sonra bir önemi yok.

Evleneceğim kişinin benim açımdan bir önemi yoktur aslında, onu seviyor olmam yeterli. Ama ekonomik açıdan değerlendirdiğimde mesleğin ve bu mesleğin nekadar maaş getirdiği önemli olabiliyor.

Evlenecegim kişinin mesleği önemli degildir. Benim için ben erkek olarak ama kadınlar için önemlimidir evlenecegi kişinin mesleği bilemem ama kadın mileti için önemlidir aylık 20-30 bin maaşlı biri ister hepsi.

Evlecegim kişinin mesleği önemli değil içi temiz olsun yeter. Para herşey değildir. Para kazanan kadın başı dik olur.

Aslında mesleği değilde maaşı önemli çünkü bir ev geçindircez bende çalışıyorsam ortaya birşeyler koyup beraber halletmek en güzeli ister asgaride alabilir ama mesleği cidden önemli bile değil

Çok fazla önemi yok,aynı şehirdeysek bir sorun olacagını sanmıyorum,sevgi,saygı olsun yeterli

Evleneceğim kişinin mesleği önemli değildir. Fakat toplumda ne kadar önemsiz görünse de kariyer evlilikler için ciddi bir önem taşıyor. Gerçi insan sevince pek bir şeyin önemi kalmıyor ama yine de geçinmek için para şart tabii ki. Ama kuaförmüş ya da doktormuş orası pek ilgilendirmez. Eğer gerçekten aşıksam geçimimizi sağlamak yeterlidir benim için.

Evlenmeden önce tabi ki müstakbel eşinizi tanırsınız ve mesleğini de bilerek evlenirsiniz. Ancak evlendikten sonra işler değişebilir. Bu benim başıma geldi. Evlenmeden önce eşimin mesleğini sordum ve detayını öğrendim, geçim sıkıntımız olmaz dedim ama evlendik ve şu an iflas etmek üzereyiz :sweat_smile: sağlık olsun ne yapalım…

Evet önemli. Ben ilerde statü sahi biri olmayı düşünüyorum ve onun bütün gün fabrikada çalışmış, yorgunluktan bitmiş bir şekilde eve gelmesini istemem, üzülürüm.

Evet önemli mesela ben üniversite mezunuyum oda öyle olması lazım ki anlaşalım kafa yapımız bir olsun görüşümüz aynı olsun kültürlü olsun böyle anlaşılır yoksa biri eğitimli biri eğitimsiz olursa anlaşmazlık çıkar aşağılama olur her iki taraf eşit olursa denge sağlanır geçim böyle olur

İnsan insan olduktan sonra adam gibi adam olduktan sonra ne mesleği ne de parası önemli para meslek bunlar sonradan kazanılır ama adamlık ve karakter sonradan kazanılamaz.

Kazandığı aylık maaşa bağlıdır.Ancak benim maaşımdan daha fazla kazanmasını istemiyorum.Çünkü evlendikten sonra sıkıntılar oluşabiliyor.

Bizi geçindirecek bir mesleği varsa kabulümdür.

Önemli tabi. Ben doktor ya da pilot olsun isterdim. Maaşları iyi. En iyisi uzun yol kaptanı olması. Ne güzel uzakta başını dinle. Alacağını alır vereceğine verir etliye sütlüye karışmaz. Aman başıma bir de Ali kaptan gibi Caroline bulup gelmese.

Bence önemsiz. Ben karşımdakini severek evleniyorum işi ile ilgili değil.
Herkesin işi gücü var. Mühim olan ekmeğini şerefiyle namusuyla kazanması. Haram lokma yememesi yedirtmemesi.
İki eş hangi işi yaparlarsa yapsın önemli olan birlikte birbirlerine destek çıkmaları.