Evlenmeden önce sorulması gereken sorular nelerdir?

Evlenmeden önce mutlaka sorulması gereken sorular nelerdir? Hangi soruları evlenmeden önce sormalıyız?

1 Beğeni

Bence kafalar uyuşuyormu diye bir kaç soru sorulmalı yani, kız ve erkeğin evlenmeden önce yaptığı özgürce yaptıkları şeyleri evlendikten sonra da devam edicekmi etmeyecek mi mesela, sonra saygısı ahlakı vs gibi şeyleri kendi ailesine gösterdiği gibi karşısındaki kişinin ailesine de göstericekmi mesela böyle çok soru var ama bunlar çok önemli sorular

1 Beğeni

Evlenmeden önce çifler bu evlilikten beklentilerini ve gelecek için ne gibi bir plan, program hazırlamaları gerektiğini konuşmalıdırlar.

1 Beğeni

Ben evlenmeden bir kaç yıl önce onunla flört edeceğim için evlenene dek hücresine kadar tanımış olurum. O nedenle de her hangi bir soru sormama gerek kalmaz. Ancak görücü usulu evlenecek insanlar önemli soruları sorabilirler. Mesela nerede yaşayacağız?, ne iş ile iştigal ediyorsun? Kaç çocuk istiyorsun? Çalışmama karşı çıkıyor musun? Her hangi bir hastalığın var mı?.. gibi sorular sorulabilir.

1 Beğeni

Sorulması gereken en önemli soru bence gizli bir şeyinin olup olmamasıdır. Gizli kalan birşey geç zamanda gün yüzüne çıkarsa kötü sonuçlar doğurabilir.

1 Beğeni


Dusuncelerin fikirlerin kafa yapisinin ayni olup olmadigini ogrenmeliyiz.Yoksa saglikli ve uzun omurlu evlilik olmuyor malesef.En ufak bi tartismada sacma sapan ayriliklar doguyor.Evlenmeden once fikir uyusmazliginin olmadigina dikkat edin.

1 Beğeni

Bana göre.kaç sevgilin oldu.En uzun ilişkin nekadar.Çocuklari severmisin. hep yanımda dururmusun işlerim ters giderse filan falan işte

1 Beğeni

Tabiki Evleneceğin kişiye zaten bu zamana kadar,bu sordun soruya yazdımız cevapları sormadıysan sorun sendedir.

1 Beğeni

Aslında bir sürü soru fakat önemli olan kafa yapıları ten uyumu,renk,uyumu gibi faktörlerin aynı olması lazim.yoksa çıkışı olmayan bir yola girerler.

1 Beğeni

Gelecek beklentileri ve çocuk yetiştirme planları ve prensibleri hakkında konuşulması gerekiyor. Öbür türlü anne ve baba arasında kalan çocuklar oluyor.

1 Beğeni

Kişinin aile yapısı tanınmaya çalışılmalıdır. Kişinin aile yapısı kişi hakkında çok fazla bilgi verir. Gelenekler görenekler konuşulmalı, daha sonradan hayal kırıklığına uğramamak için istenenler ve beklentiler açık ve net bir hale getirilmelidir. Kişilerin herhangi özel bir durumu varsa (kalıtsal bir hastalık, çok fazla borç altında olmak vb) karşısındaki kişiye bunu açık açık anlatması gerekir, evlendikten sonra bu tarz şeylerin öğrenilmesi evlilikte sıkıntılara yol açabilir. Kişilerin inançları, değer yargıları, siyasi görüşleri, maddi durumları açık açık konuşulmalıdır. Sağlıklı bir evliliğin temellerini oluşturmak ve gelecek planlarının şekillendirilmesi için bunlar olmazsa olmaz unsurlardır.

1 Beğeni

Evlenmeden önce kız ve erkek birbirlerinde gördüğü kusur ve hataları görmezler, görmezden gelirler. Olsun, evlendikten sonra değişir, düzelir, öğrenir gibi cümleler sarf ederler. Fakat tecrübeli olan anne babalar asıl önemli olan şeyleri çocuklarından çok daha iyi bilir ve ona göre hareket ederler. Erkek annesi için konuşalım. Gelin adayının yemek yapıp yapmadığını, temizlik konusunda nasıl olduğunu, hamarat olup olmadığını, efendiliğini terbiyesini öğrenmeye çalışırken erkek için bunların pek bir önemi yoktur. Erkek için bunların ne kadar önemli olduğu o kızla aynı çatı altında yaşamaya başlanıldığında anlaşılacaktır.

1 Beğeni

Evlenmeden önce daha çok eski yıllarda yaşadığı bazı kafamıza takılan soruları sorabiliriz. İki tarafta aklında kalan soru işaretlerini çözmek gerekiyor diye düşünüyorum.

1 Beğeni

İlk önce kişi hakkında bilgiler sorulmalıdır. Ayrıca benim için geçmişinin de önemi çok fazladır. Bunun yanı sıra namaz kılıp kılmadığını da ilk soracağım sorular arasında düşünüyorum.

1 Beğeni

Evlenmek damdan düşer gibi olmadığından dolayı soru sormaya gerek yok. Çünkü evlenmek isteyenlerin flört zamanı olduğu için birçok olayı öğreniyorsunuz. Bu hareketleri bilen taraflar ailelerine de anlatıyor. Aileleri ve kendisi için uygunsa evleniyorlar.

1 Beğeni

Düşüncelerimiz fikirlerimiz ve hayattan beklentimiz neler diye sorulmalı. Her iki taraf için, neyi hedefliyorsun amacın ne diye sormak gerekir bence.

1 Beğeni

Evlenmeden önce çiftler birbirine mutlaka, “bu evlilikten beklentimiz nedir” sorusunu yöneltmelidirler. O beklenti doğrultusunda evlilik kararlarını bir daha gözden geçirip ondan sonra ciddi adım atmalıdırlar. Bir de kariyer ve çalışma mevzusu mutlaka konuşulmalıdır. Evlenmeden önce çalışan bir kadına evlendikten sonra hayır çalışmana izin vermiyorum diyen bir erkek artık olmasın lütfen.

1 Beğeni

iki tarafında geçmiş yaşadıklari olaylar olabilir kafa yapıları bir olacakmı gelecege göre ne plan yaptıkları evlenecekleri zaman nasıl bir yol cizecekler program yapacaklar bunlar sorulabilir bence

1 Beğeni

Evlenmeden önce her şey dürüstçe söylenmelidir.Geçmişte neler yaşadık nasıl bir insanız hayat tarzımız nasıl aile yapımız nasıl beklentilerimiz neler bunlardan bahsetmeliyiz.Ortak hobilerimiz var mı ,nelerden hoşlanıyoruz ,neleri sevmiyoruz bunlar önemli şeyler tabi konuşarak tanışarak zamanla anlıyor insan birden bir insanı tanımak mümkün değil yeri geliyor insanlar kırk yıllık eşlerini tanıyamıyorlar boşanıyorlar.

1 Beğeni

Evlenmeden önce karşıdaki partneri tanımak için bazı sorular sorulur eğer görücü usulüyle evlilik olacaksa isteme günü sorulabilir ama zaten daha öncesinde bir flörtlesme olduysa bu zaman süresince sorular sorulabilir. Bu sorular genellikle daha önce evlilik yapıp yapmadığı , yaşının kaç olduğu , işi ve maaşı hakkında sorular sorulur en önemlisi ise dinen sorulan sorulardır dini inancı ve günlük namazları kılıp kılmadığı yönünde sorulan sorulardır .

1 Beğeni