Evli imam genç kızla kayıplara karıştı.

Gerçek; imamı camiye gelmemesi ile ortaya çıktı! Evli olan imam, genç bir kızla kayıplara karıştı. Olay; Samsun’un Bafra ilçesinde, evli ve 2 çocuk babası olan 30 yaşındaki cami imamı Davut O. ile gönül ilişkisi yaşadığı idida edilen 24 yaşındaki Havva M. ile beraber ortadan kayboldu.

Bir kimsenin evli iken başka birisi ile birlikte olmasını günah olarak biliyoruz normalde,yani imam bunu yaparsa diğer insanlar ne yapmaz ki diye düşünüyor insan ister istemez.Madem öyle bir düşüncesi var,usulünce boşansaydı dimi…

İmamın böyle bir şey yapması akıllara zarar verecek bir olaydır. Madem öyle hukuksal yollara başvurup boşanabilirdi. Hadi eşini ismiyorsun iki çocuğun ne günahı var ortada bırakıp başkasıyla kaçmak gerçekten tuhaf insan bu gibi olaylar da ne söyleyeceğini bilemiyor. Toplum olarak neredeyse böyle çirkin durumlara artık şaşmıyoruz her gün ahlâk yoksunluğu olabilecek durumları duyuyoruz. Normal bir insan böyle bir şey yapsa bu kadar tepki ve şok etkisi yaratmazdı. İnsanlık nereye gidiyor nasıl bu durumların yaşamasına izin verilebiliyor. Toplum olarak değerlerimizi kaybettik. Kendimizden sonrakilere örnek olacağımıza kötü örnekler bırakıyor. Allah bu ve bunun gibi insanları ıslah etsin. Dünyanın sonunu getirdiler.

İnsanları imam, doktor, çöpçü diye ayırmak belki de en yanlış olanıdır. İnsanların içindeki niyet mesleği ile bağdaştırılmıyor maalesef insanlık başka bir şey ama böyle insanların imam olması çok daha üzücü.

başka insanlar bunu yapsa imamalar hemen ayağa kalkardı indi kimseden ses çıkmıyor demek ki imama serbest

İmam olması onun bir erkek olmasını ve kadınlara zaafı olmasını değiştirmez. Sonuçta Peygamberimiz de Allahım beni gözümü açıp kapayana kadar nefsimin eline bırakma demiştir. Neticede insanın karşı cinsle imtihanı zor bir imtihandır. İmamın yaptığı elbette doğru bir şey değil ama bu herhangi bir meslek gurubuna dahil kişilerin de başına geliyor. İmamın başına gelmesi aykırı bir durum değil ben çevremde onlarca olay gördüm bu şekilde.

hacı hocalardan korkacaksın diye boşuna demiyorlar çoğuda siyasetçi oldu başımıza birde bu eksikti.

Keşke başlığa imam yazmasaydınız bunlara değil imam insan dememek lazım.

artık ne denmesi gerektiğini bile kestiremiyorum insan bir de bu olayı bir imamın yapmış olması ayrı bir olay zaten ancak kişilerin kendi yaptıkları yanlıştır kimseyi bağlamaz.

Devir değişiyor, kıyamet yaklaşıyor. İşin en garip kısmı ise bizler tüm bu olaylara alıştık ve artık bizlere sanki normalmiş gibi geliyor.

Normal şartlar altında imamın bulunduğu beldeye neyin doğru neyin yanlış öğretmesi gerekirken bal sen şu imamın yaptığına artık bunlar normal karşılanıyor işin garip kısımlarından biride bu.

Ikisinin de aynı zamanda kaybolması birlikte kactiklarina işaret mi bilemedim. Daha önce aralarında birşey var mı? Görüşuyorlarmiydi? Bunları bilmek gerek. Gerçektende öyleyse kaçmışlar demektir. Ama bunu hukuki yolla halledebilirlerdi. Eşiyle boşanıp diğeriyle birlikte olabilirdi.

Artık şaşırmadığımız haberlerden bir diğeridir. Sübyancılık had sahalarda yaşanıyor bu ülkede.

Modern İslamın günümüzde bastırılmış duyguları ortaya çıkarmasının sonucu böyle üzücü olaylar insanları ve toplumu olumsuz yönde etkilemektedir.

Allah şaşırtmasın cidden durumlar zor gönül işte şeytana uymamak lazım allah herkese akıl fikir versin.

Benim aşka söyleyecek sözüm yok, ancak şahsın imam olması çok önemli bir konudur. Yine şahsın evli olması da ayrı önemli bir konudur. Asıl önemli olan şudur, imamla kaçan kızın yaşı reşit midir, değil midir ? Yaşı 18 (onsekiz)'den küçük bir kız ise imama mutlaka cezaevine atılmalı, devlet memurluğundan çıkartılmalıdır. Yine şunu bilmeliyiz ki inancımız da kızın anne ve babasının rızası gerekmektedir. İmam sen kimsin ki bu kızı anasına ve babasına sormadan kaçırabiliyorsun ? Peki kızın akli melekeleri yerinde midir ? Şayet kız özürlü ise , bu imam idam edilmelidir.

İnsanlari meslekleriyle yargılamak ayıptır.Yanlış bir düşüncedir.Belki imam olmasaydı bu haber dikkatimizi çekmeyecektir