Evlilik sonrası ailelerin çiftlerin hayatında etkin olması doğru mudur?

Evlendikten sonra özellikle erkek eşlerinin aileleri bu zamana kadar hiç önemli olmayan çocuklarının sürekli peşine düşerler ararlar peki evlenmeden önce kıymetli olmayan evlendikten sonra ne oluyor da bu kadar peşine düşüyorlar?

Doğru değil. Herkesin hayatı kendine. Sonuçta evlenmişler artık karışmamalılar.

Bence çok yanlış bir durum kapıyı kapattıktan sonra olan olaylar eşin ile senin aranda olmalı ve iki kişinin aileside karismamali

Doğru değildir zaten belli bir yaşa gelmiş evlenmiş kendi düzenlerini kurabilirler karışmamak lazım onların hayatı onlar yaşayacak.

Onun olmayışından dolayı özler ve değere biner ama evlendikten sonra bence artık bırakılmalı sonuçta evlenmiş onun da bir ailesi var. Çok fazla sıkmamak gerekir.

Karışılmaması gerekir sonuçta artık yeni bir ev ve yuva kurmuşlar onlar artık bir aileler. Kendilerine göre yeni düzen kurmalı. Aileler genelde evlenen çocuklarını başka biri ile paylaşamıyor.

Asla tasvip edilmemesi gereken bir durumdur. Aile büyükleri evlilik aşamasına kadar görevlerini yapmışlar bu görevlerin doğru yapılmasının sonucunda meyvesi yeni bir aile kurulması ile alınmıştır. Bıraksınlar da gençler kendi adımlarını atsın kendi yuvalarını kendi değerleri üzerine inşa etsinler.

Hayır yanlıştır. Çünkü bu durum, kaybettikten sonra kıymete binilen şeyler gibidir. Evlenip ayrılana kadar ilgilenilmez, uzaklaşınca kıymete binilir.

Maddi anlamda katkı yapacaklara, çok büyük bir sorun varsa karışılabilir. Ama başka türlü doğru değil.

Suskunlar dizisi güzeldi bence yayınlansa tekrar izlenir diye düşünüyorum.

Eee çocuğu evlendikten sonra napcak aramayı gelmeyi kesecek mi :joy: evlendikten sonrada tabiki arayacaklar gelecekler ailelere gidilecek falan evlenildi diye aileler ile bag koparılmıyor sonuçta.

Yön vermeleri acısından ve ileri gitmemek kaydıyla olabilir başka türlü karşılamamalıdır.

Evlilkte ailenin her konuya dahil olmaması gerekir , aksi sorunlar yaşatabilir .

Ailelerin çiftlere karışması doğru değildir ama bazı konularda fikirlerini sunabilirler. Ne olursa olsun dış kapının dış mandalı durumundalar. Evin içinde onlar yaşamıyor.

Çok yanlış tutumdur olmaması gerekir,çünkü bu çiftler arasında istenmeyen tartışmaları körükleyebilir.

Açıkçası tamamiyle karışmak, o hayata dahil olmak yanlıştır. Elbette nasihatler vermek ve yol yordam öğretmek normal karşılanabilir. Fakat ikili ilişkiye üçüncü kişi olarak girmek hoş karşılanabilir bir durum değil. Sonuçta herkesin kendi tecrübeleri olmalı. Doğruları ve yanlışları olmalı. Yani kişi hayatı kendi öğrenmeli. Yazıktır ki bu durumla günlük hayatımızda sıkça karşılaşıyoruz.

Yardım etmek namına nasihat verebilirler ama çok bariz bir kötü sonuç olmayacaksa kesinlikle karışılamalıdır.

Son derece tehlikeli buluyorum. Sebebi ise onların da artık bir aile olmalıdır. Kendilerine has bir yaşamları mevcutken ailenin dahil olması kabul edilemez.

Ben hiç doğru bulmuyorum yani öyle bir işin sonu iyi bitmez sonuçta iki insan belli bir yaşa gelemz kendi akılları fikirleri var kendi kararlar alıp bir şeyler yapabilirler son derece yanlış ailenin karışması .

Ailelerin evliliğe karışması en başta çocuklarına saygısızlık. Onlar yetişkin bireyler ve kendi yaşamlarını dizayn edebilirler. Ailelerin karıştığı evlilikler şamaroğlanına dönerek şiddetli geçimsizliklere neden oluyor üstelik.