Evlilik yaparken burç uyumu aranmalı mıdır? (Bölüm 1)

Evlilik yaparken burç uyumu aranmalı mıdır?

Burç uyumu ne kadar önemlidir?

Bence eşlerin birbirine sevmesinden daha önemli değildir. Seviyorsan, burç uyumu olmasına gerek olmadığını düşünüyorum

Burç uyumuna pek bakılmaz ama gerçekten bazı zıt burçlar vardır. Onlar zaten anlaşamayacağı için evlenme sorunları olmaz. Kısaca burç evlilikte aranan kriter değildir.

Bu evlilik muhabbeti kişiseldir. İki kişi arasındadır. Bu yüzden inanıyorsanız ona göre seçersiniz. Bana göre ben ararım. Tövbe tövbee, hiç yengeçle terazi, yengeçle kova, yengeçle hele ikizler ıyy anlaşabilir mi, bana göre hayır. Asla böyle bir burçla evlenmem. Bana böyle boğa, akrep, koç, aslan lazım. Bir yengeç olarak anlaşabildiklerim sınırlı. Balık olamaz mesela: çok içe kapanıklar sessizler dengesizler asla balıkla yapamam, su gurubundan ikisi de ama yapamazlar.

Burç uyumunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan karşılıklı saygı ve uyumlu olmak.

Eğer evlenecek kişiler bu burç, astronomi, gezegen hareketleri vb. Işlere çok önem veriyorsa evlilik öncesi burç uyumu aranmalıdır ama eğer bu astronomi, burç, gezegen hareketleri vb. Işlere önem vermiyorsa burç uyumu evlilik öncesi aranmamalıdır. Dediğim gibi bu konu kişiden kişiye, çiftten çifte değişiklik göstermektedir. Ben evlilik yapacak olursam evleneceğim kişi ile burç uyumumun olup olmadığını aramayı düşünmüyorum. Çünkü fazla bu burç, astronomi, gezegen hareketleri vb. Işlere inanmıyorum. Bana burcumu soran olursa “başak burcuyum” diyorum. Başka ayrıntıya felan girerse ben bu işlere inanmıyorum deyip geçiyorum. Fazla saçma bence bu astronomi, burç, gezegen hareketleri konuları. Eminim ki benim gibi düşünen pek çok insan vardır.

Bence burç uyumu atanmaması.

Çünkü insan sevdiğini gerçekten severse burç falan hikaye oluyor.

Bu gibi durumlarda eşler birbirlerinde burç durumu aramak yerine sevgi ve saygıya yönelirlerse onlar için daha hayırlı bir durum olur zira burçlara inanmak oldukça saçma ve insanların cansız varlıklardan hayır bekleyecek kadar aciz bir durumun içine girmeleri hem kendileri hemde partnerleri açısından oldukça saçma ve bencillik dışında yaşanmamış bir durum sayılmaz. Burç uyumu varsa evlenirim yoksa evlenmem aman Yarabbi seninle evlenirsem hayatımda her şey ters gidecek gibi saçma düşünceler içerisine girmek insanların dengesini bozarak onları hem inanç yönünden sarsar hem de saplantılı bir yaşam sürerek çevresinde bulunanlara karşı olumsuzluklar yaşamasına bir süre sonun da olaylar yaşayarak şiddetli geçimsizliğe dönüşür. Bu yüzden burçların uyumuna değil kalplerin uyumuna bakmak daha hayırlı olacaktır.

Burçlar bence evliliği pek etkilememelidir. Sevgi, saygı varsa iş bitmiştir. Burca felan bakılmasına gerek yoktur.

Bence burçlar yerine daha çok anlaşılan anlaşamamalarına bakmalıdır insanlar bu daha önemlidir. Burçların bu tür şeyler üzerinde bir etkisi yoktur

Bence aranmalıdır ya ben normalde batıl inançlara inanan bir insan değilim ama burçlara inanıyorum ve karşıma kim çıktıysa burçlarına göre hareket ettim ve karşılığınıda aldım :smiley:

Burclar bence onemli tabiki cigu insan o burclarin kzelliklerini tasir ama devir degisti eskiden evliliklerde burcmu bakiyormus ciftler birbirini gormeden bile evleniyormus oda dogru degil ama eskiden birbirine anlayis saygi sevgi varmis, bosanmalar olmuyirmus buyukler olumsuzluklarda araya girip durumu duzeltiyormus simdi ise ekonomik sikinrilarinda etkisi var tabiki kimse kimseye dayanamiyor bu eside olsa, hemen bosanma asamasina gitmeye kalkiyior cogu yerde aile buyukleride ne kizim yada oglum. Ne isterse onu yapsin diyerek manen destek olmamaktadirlar, tabi ki en son karari evli bayan yada adam verecek ama sudan sebeplerden bosananlara cok gormeye basladik bu ara, neticede burclarda evliliktede cok onemlidir.

Burçlara inananlar olduğu gibi inanmayanlarda mevcut. Her ne kadar burçlara göre ilişki yaşamamak gerekse de bazı zamanlar burçların karakteristik özellikleri insana uyuyor. Ancak insanın hayatını burç yorumlarına göre yaşaması ve bu yorumlara göre kendine yol çizmesi yanlıştır.

Bazı insanlar öyle düşünüyor ki, burçlar çok önemli amma bence değil. Evlilik kişilerarası birşey ve her kes kendi ruh eşini bula bilir. İnsanlarla tanışıyoruz ve onların burçları bu zaman hiç de önemli değil

burç uyumu aranmamalısın Önemli olan iki kişinin arasında yaşananlar, sevgi, saygı ve anlayıştır.

Burcun bir önemi yok bence, bir etken olmamalı evlilikte

Evlilikte burç uyumu olmalı tabi öncelikle sevgi olmalı, anlayış olmalı bitmez sonu olmalı.

Hayır aranmamalıdır. Burç uyumu diye bir şey yoktur ki zaten bunları birileri uydurmuştur bu burç bu özellikleri taşısın diye ve sende buna evet evet ben böyleyim diyerek inanıyorsun ama o başka bir şey yazsaydı senin burcunla alakalı sen ona inanacaktın onun dedikleri gibi olmaya çalışacaktın çünkü günümüzde ki insanlar bir şeylere inanmaya aç kandırılmaya aç.

Bence kesinlikle burç uyumu aranmamalı çünkü her insan burcunun özelliği olucak diye bir kural yok önemli olan çiftin birbirine uyumu anlaşmasıdır

burçlara inanmıyorum. Saçma geliyor zaten. Yani sırf burçlar zıt diye evlenmemek olur mu yaa