Evlilikte denklik önemli midir?

Evlilikte denklik önemli midir? Arada düşünce yapısı ve yaş gibi ciddi farkların olduğu bir evlilikte mutluluk yakalanabilir mi?

Aşk varsa olur ama bir yere kadar bence bir süre sonra olaylar başlar kişilere bağlı

Yok bence önemi değil zengin fakir gibi ayrımcılık olmaması gerekir her telden insan var önemli olan sevgidşr eğer sevgi ve güven olduktan sonra denklik önemli değil zaten çalışan bir kii olup zengin statü sahibinde olunur dediğin gibi sevgi saygı güven sorumluluk 4 tane madde her deva değer

Evlilikte de normal ilişkilerde de denklik kim ne derse desin önemlidir. Kafa yapısı ve yaşam tarzları birbiri ile uyuşmayan kişilerin mutlu bir beraberlik içinde yaşamaları hayal ürünüdür bence.

Evlilikte denklik diye bir şey yok ama sosyal statü diye maalesef bir gerçeklik olduğu için ileriki dönemlerde olabilir. Maddi konular erkek daha az maaş alıyorsa veya kadının işi dolayısıyla yaşam stili bunlar evliliği etkiler. Zenginlik veya fakirlikte öyle. Fakir olan her zaman kendini aciz hisseder içten.

Aradaki sevgi bağına bağlıdır.

Bence önemli. En ufak sorun yaşandığında karşı tarafın eksik yönleri direkt yüze vurulmaya çalışılıyor genelde.

Evlilikte denklik çok önemlidir. Eğitimli bir insan eğitimsiz biriyle evlendiğinde onun egoları ve cehaletiyle artık bir süre sonra baş edemez. Davul bile dengi dengine diye atalarımız boşuna söylememiş.

Denklik, kişi karşısındaki kişiyle anlaşıyorsa sohbet muhabbet edebiliyorsa önemli olan bu

Evlilikte denklik her konuda olmasa da birçok konuda olabilir. Hayatın müşterek olduğu ve insanların birbirlerine her türlü konuda destek olması gerektiği benimsenmelidir. Kadın yada erkek fark etmez eşler birbirlerine karşı saygıyı yitirmemeli destek olmalılar birbirlerine.

Kesinlikle denklik isteyen bir konu, Atalarımız bile ne demiş Davul bile dengi dengine çalar.

Bence kesinlikle önemlidir. Yaş, kültürel yapı, eğitim düzeyi, inanç gibi yaşamsal konularda denklik ve uyum yoksa evliliklerin bol problemli olacağını düşünürüm. Aşk yaşamak, yuva kurma niyeti olmadan birliktelik yaşamak için fazla sorun olmaz ama.

Denklik her şeyde önemli

evlene insanların karakterine göre değişir aşağılama olamamışsa bunca zaman denklik gerekmez ama baktınız her hatanızda yüzünüze vuruyor bu farkı o zaman sıkıntı yaratabilir o zaman aşkada kurtaramaz bu ilişkiyi.

Evlilikte partnerinizle ne kadar farklı olursanız saygı çerçevesi içerisinde o kadar iyi anlaşılacaktır. İkiniz de aynı şeylere hissetseniz aynı şeylere yapsanız hayat belli bir süre sonra sıkıcı bir hale gelir oysaki farklı şeyler yaptığınız da farklı düşündüğünüz de birbirinize yol gösterebilirsiniz.

Evlenecek insanların birbirleriyle denk olması gerekir. Davul bile dengi dengine demişler… Elbette fikir ayrılıkları olacaktır ama eşler birbirleriyle uyumlu olmalıdırlar. Yoksa çatışma yaşanır.

Zaten insanlar denk olduğunu düşündüğü insanlarla evleniyor. İyi veya kötü, eksik veya fazla, birlikte yaşamaya başlayınca bunlar daha iyi anlaşılıyor. Tabi ki de ne kadar zıtlıklar olsa da bir şekilde kafa uyumu olmalıdır. Yoksa ileri süreçlerde kötü sonlar oluşabilir. çünkü; her şey gelip geçici bitici şeylerdir.

Tabiki de önemlidir,ancak bir kişi çok sakin bir kişi çok enerjik olsa da bu kişiler güzel bir ilişki yaşayabileceğini düşünüyorum ben.Ancak birbirlerine denk iki insanın evlenmesi çok daha iyi olacaktır bence.Kafanın ve kişiliklerin uyması çok önemli olduğunu düşünüyorum

Denklik yani eşitlik değil adalet olması gerekir sonuçta kadın kadınla erkek erkekle evlenmiyor o yüzden eşit olamaz.

Seven ve sevilenin arasındaki bir sevgi