Evlilikte erkeğin eşiyle yaşadığı sorunları annesine anlatması doğru mudur?

Evlilikte erkek eşiyle yaşadığı her olumsuz sorunu annesine anlatmasını doğru buluyormusunuz? her şeyi anlatması ilişkiye zarar verir mi?

Tabiiki de hayır. İki taraf bu konuda kesinlikle dikkat etmeli. Olay daha da büyür.

Kesinlikle doğru değildir. Eşlerin arasındaki özel konular kendi aralarında kalmalıdır. Bu eşe saygısızlık olur ve 3. kişilerin ilişkiye dahil olması ilişkiyi zora sokar.

herşeyi anlatmaması gerekir yani bunlar kendi sorunlarını çözebilecek yaştalar yani sorunları kendi aralarında son verebilirler başkasına anlattığın zaman hemen eleştiri yapılır yani ilişkide geçen tartışmayı herkese anlatmamak gerekir

Ben iki taraf açısındanda doğru bulmuyorum anlatmayı aile öğrense ne yapacak yani gereksiz

İki tarafta yaşanılan sorunları ailelerine anlatmamalıdır. Kendi içlerinde bu problemi çözebilirler. Fakat çözdüğünüz zaman aileniz bunu kabullenmez eşiniz hakkında hep kötü düşünebilir. Halledemediğiniz sorunlarda aileleri araya sokabilirsiniz. Şiddet, aldatma gibi sebeplerle…

Kesinlikle doğru bir davranış değil eşler arasından olan sorunlar başkalarına anlatılmamalıdır.

Bence doğru değil. Eşiyle arasında yaşadıkları güzel şeyler nasıl saklı kalıyorsa, sorunlarda öyle olmalı. Sonuçta anne hissi ile yaklaşıp oğlunu üzen birine hiç bir anne hoşgörülü davranmaz . Buda hem ilişkiye zarar verir , hemde gelin kayınvalide arasında sorun yaratır.

oldukça yanlış bir davranış çünkü eşlerin arası düzelse bile anne ve baba çocuğu ve eşi arasında sürekli bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başlıyor.

Kesinlikle doğru değildir. Evde yaşanan şeyler özeldir ve aile içinde kalmalıdır. Dışarı taşınmamaşı bir başkasına anlatılmamalıdır. Sorunları aile içinde çözmeliyiz eğer annesine anlatırsa vereceği fikşr ilişkilerini kötü etkikeyebilir.

Eşlerin özel hayatı eşlerin arasında yaşanan onların arasında kalmalıdır. Aileler karışırsa sorunlar büyür. Siz barışsanız bile aileniz gelini veya damadı hedef belirler. Düşman görür.

evlilik hayatı iki kişiye aittir yani her şey dışarıdan başka birine anlatılmaz bence annesine anlatması çok yanlış bir davranıştır

Çok büyük sorunlar olmadığı takdirde anlatması gerektiğini düşünmüyorum. Daha çok uzman kişilerden yardım alması gerektiği ve birlikte bir çözüme varmaları kanaatindeyim.

Annenin ne kadar yapıcı olduğuna bağlı. En ufak bir kusurunda gelinini aşağılamaya hazırsa şayet, o kadına hiçbir şey anlatılmaz. Aksine, yanında rol yapmak gerekir. Ama kimi kaynanalar tanıdım, oğlu ve gelininin arasını yapabilmek için kendini heba eden. Yani tamamıyla kişiye bağlıdır ama tabii ki en doğrusu; eşler arasında olanın, mümkün mertebe eşler arasında kalması.

Kesinlikle doğru değildir özel yaşantı diye bir şey vardır ortada herkesin bilmesi gereken ciddi bir sorun olmadığı sürece yaşanılanların anlatılması hiç etik değildir.

Evlilikte olan problemleri kişiler arasında çözmeli aile bireylerine anlatmak doğru olmayabilir.

Hayır doğru değildir. Evlenene kadarki sürecinde evde erkeğin üzerine baba hep baskıcı annesi her zaman bir şekilde erkeği savunan ve kurtaran taraf olduğu ve bu şekilde büyütüldüğü için ne yazık ki erkekler evlendikleri zamanda aynı şekilde en ufak problemde anneye koşabiliyorlar. Bu durum anne ile gelin arasında uzaklaşmaya ve iki kişilik yeni kurulmuş olan ailenin temellerinin sarsılmasına neden olur.

benceçok küçükolayla paylaşılmamalıama boşanmaya giden kavgalar sorunlar bir büyük ile paylaşılmalı fikrimce

Yaşanan problemler eşler arasında kalmalı. Biri gidip ailesine bahsettiğinde, doldurulmuş oluyor ve aile adama ya da kadına karşı tepkili oluyor.

Her şeyi ,her problemi annesine anlatması yanlış olur ,ilişkiye zarar verir, bunun en iyisi eşin ile konuşmak olur.