Evrende en merak ettiğiniz şey nedir?

Koskoca evrende merak ettiğiniz yer veya şey nedir?

Evren uçsuz bucaksız bir yer. En merak ettiğim şey başka galaksilerde veya bizim galaksimizde bir yerlerde yaşanabilir bir gezegende bizim gibi yaşayan başka canlılar var mıdır? Bunu çok merak ediyorum.

Başka gezegenlerde su bulunup bulunmadığını merak ediyorum ilk olarak çünkü suyun varlığı varsa canlı yaşamadı da olabilir. Yeni bilgiler var bu konuda yani su bulunduğu konusunda ama kesin mi bilmiyorum.

evrende en merak ettiğim şey samanyolunun ötesinde neler olduğudur çünkü bi düşündenize yeni bir evren veya başka uydu , gezegen sistemleri felan yani biz evrenler arasında en küçük sistemlli evren bile olma ihtimalimiz var :grinning: bunun düşüncesi bile heyecanlandırıyor acaba ne zaman keşfedilir

heryeri gezmek istiyorum bana kalirsa benim icn. Dunayayi gezmek herseyi bilmektir. Sadece tek birseyi deil herseyi bilmek gormek kesfetmek istiyorum bencede en guzeli budur. Bir ulkeyi deilde butun ulkeyi gezmek istiyorum ama disarda baskalarina sorsak onlar mesela bir ulkeye gitmwk istiyorum bir seyi gormek istiyorum bir seyi duymak istiyorum der.

Ama bana sorarsan tek bir seyi ogrenmek istemem herzaman herseyi bilmek gormek duymak isterim en dogrusuds budur

Evren de bizden başka yaşayan canlılar varmı varsa nasıl bir şekil de yaşıyorlar gibi soruların cevaplarını çok merak ederim.

Doğrusu evrende herşeyi merak ediyorum, heryeri gezip görmek istiyorum, evrende mutlaka görülmesi gereken çok güzel yerler var…

Eminim bir çok gezilmesi ve görülmesi gereken yerler var.Fakat ben kendi ülkemde bazı şehirleri ve tarihi yerleri ilk önce gezmek isterim.Daha sonrasında kuzey ışıklarını izlemek isterdim.

Şu mükemmel dengeyi çok merak ediyorum. Mesela gökyüzü nasıl asılı duruyor?

ben ölünce tabutumu kimlerin taşıyacağını ve cenazeme kimlerin geleceğini bilmek isterdim.

mehaba bişey soracam , nerden soru soruyoruz ve para mantığı nasıl ?

Evrende en merak ettiğim şey Yurtdışına çıkmak ve seyahet etmek neden diye sorucaksınız ben hiç yurtdışına çıkmadım ve çıkmak isterim

Merak etiiğim şey insanlığın başlangıcı mesela evrim teorisinin ne kadar geçerliliği olduğudur. Belki halen evrim teorisi devam ediyordur kim bilir 1000 yıl sonra bizden farklı bizlere benzeyen topluluklar oluşabilir.

Gezegenleri ve yıldızları geçtim, galaksilerin dahi birtakım bağlarla birbirine bağlı oldukları ve uzaktan bakıldığında beynin dokusundaki nöronlara benzedikleri biliniyor. En çok merak ettiğim şey, galaksiler arası ışığın on binlerce katı hızlarda yolculuk yapılıp yapılamayacağıdır. Nöronlar arasındaki iletişimin muazzam bir hızı vardır. Aynı şey neden evrende olmasın?

Halihazırda Ay’da su bulunduğu biliniyor. Gök taşlarında da su tespit edilebiliyor. Diğer gezegenlerde suyun olmaması için bir sebep yok.

Elbette, evrende başka hayatların varlığı beni meraklandırıyor. Henüz keşfedilmemiş yerler, kaynaklar, canlılar bunlar merakımı cezbediyor.

Diğer gezegenleri ve güneş sistemini çok merak ediyorum, yakından seyretmek istiyorum.

Evrende en çok merak ettiğim, suyun altındaki yaşam o karanlık okyanusta yaşan canlılar adını bile bilmediğimiz varlıklar sırlar

Başka bir gezegende hayat varsa orada yaşayabilmek mümkün olur muydu ya da şu an yaşayan haberdar olmadığımız varlıklar var mıdır?