Facebook kazanç yöntemleri nelerdir?

Facebook’tan kazanç yöntemleri nelerdir. Nasıl para kazanılır ?

Facebook çok büyük kitlelere hitap eden bir sosyal medya platformu olmadığından Facebook’tan kazanç biraz sınırlıdır. Facebook’tan handmade ürünlerin yada networkmarketing ürünlerinin tanıtımını yaparak, sizi takip eden kişilerden siparişler alarak kazanç sağlamak mümkün. Facebook’tan diğer kazanç yöntemi ise, büyük gruplar oluşturarak , grup sayfanıza reklam alarak da kazanç elde etmek mümkün.

facebook artık çok büyük kitlelerde olmadığı için kazancınız pek olmaya bildir.

Reklamlardan kazanabilirsiniz. Marketplaceden eşya satarak da kazanabilirsiniz. Eğer kazancım daha fazla olsun derseniz Instagram daha çok kazanç sağlar reklamlardan.

Facebook’ta ürününüzün reklamını yapabilirsiniz. El işi ürünlerin yanında yerel ve genel olarak facebook üzerinden alım satım yapan gruplar var. Örneğin nümistik ve filateli kategorisinde buradan kazanç sağlayanlar çok. Aynı zamanda yerel 2. el sitelerinde insanlar kendi ürettikleri, domates, yumurta, sucuk, salça gibi malzemeleri pazarlıyorlar. Hizmet sektörü içinde ilanlar var. Alım satım şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz . Tabi satacak bir şeyiniz olması lazım.

Facebook reklam vererek veya grup ve sayfalarda ürün satarak para kazanabilirsiniz reklam vermek size para kazandırmaz ama 2. El ve ya sıfır ürünler satmak size para kazandırır.

Facebook kazanç yöntemleri takipçi sayınıza göre değişmektedir. Ne kadar bir kitleye hitap edersiniz, o kadar fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Maddi anlamın haricinde size tanıtmak istedikleri ürünleri de göndere bilmektedirler.Facebook’ta kendimize ait arkadaş grubu kurarak ürünleri tanıtabiliriz belli bir kazanç sağlayabiliriz. Belirli firmalarla konuşup sizin satacağınız ürünü tanıtmak istiyoruz bunun karşılığında kâr olarak verebileceklerini konuşabilirsiniz.