Fakir olmak ilişkiyi etkiler mi?

Fakir olmak ilişkiyi etkiler mi? Fakir olunca ilişkimiz zarar görür mü?

kim ne derse desin çoğu kişi paraya bakıyor.Fakirlik etkiler kesinlikle.Gerçekten seven olabilir ama para gerçekten önemli oldu bazıları için.

Herkes der; dış görünüş önemsiz, para önemsiz. Ama kimse de onlara bakmaz. Ya gerçekten seven insan bunların hiçbirisine bakmaz, bakmamalıdır. Ama özellikle günümüzda maalesef insanlar dış görünüş ve paraya çok fazla bakıyor ve buna göre ilişki kumak istiyor.

Güncel diziler ve medyanın aşılamış olduğu fakir adamın ezgin, müptezel veya gayri meşru koşturan tiplemesi ve zenginin istediği ile ilişki yaşayabilir ama parayla bütün pisliklerinin su kaldırabilir olduğu psikolojisi toplumada yerleşmiş durumda.Fakir adam gereksiz adam boyutunda bir dünyada yaşıyoruz. Fakirsen yetineceksin .


Etkilememesi dir doğru olan. ama bu devirde insanlar paraya bütçeye bakıyor Bu sadece sevgililik ilişkisi değil. Bütün ilişkilerde bütün çevrelerde önce paraya bakılıyor. Bu çok yanlış bir durum. Mevzu para olmamalı mevzu hislerin gerçek olup olmadığı olmalı. çok fakir olabilir veya çok zengin olabilir bunun yarının ne olacağını kimse bilemez çok zengindir ama batar bu yüzden maddiyattan çok hislere karşıdaki insana güveni huzur bulmayı aramalı insanlar huzur bulduğu insanla olmalı zengin insanla değil. çok fazla zengin olup mutlu olmayan insanlar var önünüze dünyaları yılsa hisleri gerçek değilse sizi aldatıyorsa sizi kandırıyorsa mutlu olmazsınız ki. Bu yüzden önceliğiniz insanın karakteri pisler mutluluk olmalıdır para ile mutluluk olunmuyor bunu bütün insanlar gözler önüne seriyor. parasının çok olmasından ziyade insanlar kandırılmak istemez anlaşılmak ister anlaşılabileceğini zinsan da mutlu olursunuz milyonlarca lira solup ama sizin söylediğiniz anlamayan sizi anlamayan sizi hissetmeyen insanların yanında mutlu olabileceğini zannetmiyorum.

Bence etkilemez sevgi, saygı, güven olduktan sonra fakirliğin önemi yok

eğer kişiyi gerçekten sevdiysen eğer ne paranın ne pulun önemi var yani önemli olan şey sevgidir.

asında karşındaki insana bağlı sırf senin paran için yanındaysa zaten hiç olmamıştır bir ilişki şöyle bir gerçeğimiz var ki maalesef ileriyi düşünen bir ilişkiniz varsa mecbur düşünmek zorunda kalıyor insana nasıl geçinicez diye

Eğer maddi durumu zaten iyi değilse ve öğrenci değilse öğrenci olsa bile ek olarak çalışıp çabalaması gerekiyor. Fakirlik değil de kendi geçimini sağlayamayan temel ihtiyaçlarını karşılamayan bir insan için zordur.

İster istemez etkiliyor yok doğum günü yok çıkma tarihi yok ilk sevdiğini söylediği tarih vırt cırt çoğu ilişkide de para önemli rol oynuyor. Arkadaş çevresinde ki ilişkilere bakıyor bide sizin ilişkiye sitemler istemsizlik duygu düşüklüğü de başlıyor haliyle birde kadınların önüne dünyayı sersen niye şu tarafa sermedin der oda ayrı bir trajikomik :smiley:

Evet etkiler istediklerini yapamazsın o da başkalarına özenir . Sonra sen ezilir ve sıkılırsın. Sonuçta anlaşmazlık olur

Ne yazık ki etkileyebilir herkes birbirini eskisi gibi kabullenmekte zorluk çekiyor. İstisnai durumlar da çok fazla ama. Maddi anlamda eşit olmak, ilişkide istenilen ve arzulanan ne varsa kolaylık sağlar. Ama herkes zengin ya da fakir olmayı kendisi seçmiyor. Paraya çok önem verilse de maneviyatı önemseyen bir sürü insan var ve önemli olan da zaten odur. Siz, sizi seven ve her halinizle kabul edebilecek güzel kalpli insanlar diliyorum.

Bence etkiler çünkü bazı kızlar ve erkekler para için evlenir büğün paran olur evlenir yarın paran olmaz ayrılır.

Tabıkı parasız hıc olmuyor bu hayatta, arkdaslık ortamında bile dıslanıyorsun paran olmadıgı ıcın. Gecmıs tekı evlılıklere bakıyoruz sımdıkı evlılıklere para yoktu huzur vardı,ve dıgerı para var huzur yok… İnsanlar diziler den filmlerdende cok etkılenıyorlar sureklı luks yasam goruyoruz ve bu ıstek oluyor bizde oyuzden %80 para gerı kalanda sevgidir…

Malesef paranın az olması etkiler.Ama sizin iyi ve ahlaki değeri yüksek bir insan olmanız parasızlığınızı biraz kapatır.İnsan yaşam için ihtiyaç duyduğu gereksinimleri vardır.Paranız olmasa da ihtiyaçlarınızı kendi beceriniz ile karşılaya biliyorsanız buda size artı kazanç sağlayacaktır


İnsanlar genel de aşk olduktan sonra her şey çözülür diye düşünüyor ama bence öyle değil belli bir gelirin olmadığı sürece yani karnını doyuramıyorsan , faturalarını ödeyemiyorsan , arada bir istedeğin kıyafeti alamıyorsan , dışarı da yemek yiyemirsan … İlişki de bir süre sonra kavgalar başlayacaktır ve geçimsizlik ortaya çıkacaktır .

insanlarda şöyle bir algı oluştu. Özellikle bu yıllarda kadınlar artık zengin koca peşinde oldular. Ama bilmedikleri bir şey var ne kadarda desek anlamıyolar sevginin, merhametin , dürüstlüğün , yardımseverliğin paradan daha önemli olduğunu. İki günlük dünya, mutlu olmak için geliyoruz. Fakir olim ama asla mutsuz olmayayım . Zaten bu zamanlar en önemli şey insanların psikolojik davranışları. Herkes mutsuz.

Bence etkiler her ne kadar etkilemez deseler de mutlaka bir etkisi olabilir ve çok fazla sonuç doğurabilir.

İlişkideki iki kişinin de hayata bakış açısıyla ilgilidir etkileyip etkilememesi.

Fakir olmanın ilişkiyi etkilememesi için karşınızdaki insanın gözünün tok olması gereklidir. Karşınızdaki insanın gözü tok değilse sizi gerçekten seviyorsa fakirlik bir sorun değildir. Aslında önemli olan insanın kalbinin güzel olmasıdır.