Fakirler için kanun çıkarıldığını gördünüz yada duydunuzmu hiç?

Dünyada adaletin olduğuna inanmıyorum ben. Eyer öyle olsaydı insanlar açlıktan ve susuzluktan ölmezdi. Neden hiç fakirler için yasa çıkartılmıyor? ne çıkarıldı ise zenginin daha da zenginleşmsi için oldu fakir dahada fakirleşti

Zenginler daha zengin olsun diye ne gibi yasalar çıkartılıyor sizce?

bu konuda hepimiz mağduruz zenginler hep zengin fakirler her geçen gün daha kötüye gidiyorlar ve biz hiçbir şey yapamıyoruz

Şuan ülkemizde ki sistem o zaten kardeşim. Amaç zengini daha çok zengin etmek fakiri daha da fakirleştirmek.

Devlet her geçen gün yeni bir kanun çıkarıyor zenginler için az araştırdın size burda tek tek anlatamam

Hiçbir insan oğlunun çıkardığı yasa asla adaletli olmayacaktır. Hüküm sadece Allaha aittir. Onun hükmünü ve yasalarını uygulasa adı Müslüman olan toplumlar bak bakalım o zaman fakirlik olur mu. Peygamberler zamanında bu kadar imkan yoktu ama fakirde yoktu. İnsanlar zekatlarını ve sadakalarını vermek için sokaklarda günlerce insan ararmış. Osmanlı zamanında ise zenginler habersiz bakkaldaki borç defterlerini öderlermiş ama günümüzde cimrilik ve gösteriş arttığı için fakiri düşünen yok.

evet malesef para parayı ceker die bos yere demiyorlar. Malesef gormedik boyle bir kanun keske olsa. Bir tarafta bir yemege milyon harcayan insanlar varken diger tarafta ac olan insanlar hic adil degil ama dunyanin düzeni artik boyle ilerliyor.

Fakirler için hiçbir kanun çıkarıldığını görmedim adalet sadece güçlüden yana haklıdan yana değil. Daha da fakirleri sömürmek peşindeler

Fakirler için yasa mı? Fakir mi? Oda ne öyle? :slight_smile: Bu ülkede zenginler, bizi yönettikçe zengin olanlar, bizim sırtımızdan geçinenler tükenmez. Bunlar tükenmediği için de fakirlik bitmez

Fakirleri kimse düşünmez.Herkes cebimi nasıl doldururum derdinde olduğu için ne yasa çıkar ne düzen çıkar.Ama bir gün bu dünyayı yakarsa garipler yakacaktır.