Faslı geline 16 bin TL başlık parası ödedi

Gelinini Türkiye’ye getirmek için 16 bin TL ödeyen adam Faslı gelin ile oğlu boşanınca 20 aylık torununu şiddet görüyor iddiası ile yanına almak istiyor !

Yani çok bir şey anlamadım ama arım çözülebilir sürekli sorunlar çıkıyor sürekli insanlar bir şeyleri çözemiyor İnşallah bir sonuca varılır.

haberden tam bir şey anlayamadım ama umarım hayırlısı neyse o olur herkes mutlu olsun yeter bence.

Başlık parası denilen şey tamamen kadını aşağılayan ve eşya yerine koyan çirkin bir gelenek.

Başlık parası mı kaldı bu devirde Allah aşkına. Bıaçrakın bu işleri ya, insanlara eşya gibi davranmayın artık.

başlık parası denen şey bu devirde hala devam ediyor olması garip.20 aylık bebek şiddet görüyorsa doğru bir yere verilmeli.

Cidden başlık parası nedir bu devirde. Artık bunları aşmız olmamız gerekirken hâlâ bu tür haberlerle karşılaşmaya devam ediyoruz.

ben anladım olayı tam olarak. zaten bu faslılarla daha fazla içli dışlıyız. sürekli bir gelin alma olayımız var. saçma bir şekilde her defasında dolandırılıyoruz. yabancı insanları alıp içimize sokarsak böyle olur. ayrıca kadına o kadar para ödedin diye şiddet ile gündeme getiremzsin. umarım bu sadece kuru bir iftiradır. çocuğuna şiddet uygulamak biraz daha uzak bana. bu sanki kuyruk acısı. adam parasına yanıyor. kız da allahından bulsun dolandırdı işte kaçıcak.

Haberi pek anlayamadım ama başlık parası bence çok aşağılayıcı birşey.
Biz herhangi bir mal almıyoruz.
Birlikte gelecek kuracak bir eş alıyoruz. Saçma.

Ülkende kız mı kalmadı faslı birini bulup başlık parası verip evleniyorsun.

Nereden buluyorlar böyle işleri, fas nere biz nere, zaten sonu böyle sıkıntı olacağı belliydi.

Böyle saçma bir iş görmedim. Başlı parasıda ne ya. İnsanları satın alıyorsunuz resmen. Cahillik resmen…

Ne diyeyim olan çocukla paraya olmuş. Allah yardım etsin.

Bu devirde başlık parası cidden kaldı mı ya . Bir çocuğun yanı annesinin yanıdır kim ne kadar vermiş önemi yoktur . Ama anne şiddet gerçekten uyguluyorsa büyüklerin yanında olması daha mantıklı.

Gerçekten hala başlık parası ödenmesi, böyle bir şeyin devam etmesine çok şaşırdım doğrusu. Bebeğin de şiddet görmesine ayrıca sinirlendim umarım ki şiddet gördüğü yerden kurtarırlar. Yazık gerçekten cahil insanlar çocuk yapmayı da bilmeselerdi keşke. En azından böyle mağdur çocuklar olmazdı hayatta…

Ne diyeyim olan çocukla paraya olmuş. Allah yardım etsin.

Bir kadının et parçası olarak görüldüğü bir dünyadan bahsediyoruz. Böyle getirilen çok sayıda kadın var ne yazık ki. Gencecik kızları getirip. Okumuş cahil fark etmiyor yalnız.

Ne kadar çağ dışı hareketler bunlar ya kadın bir eşya değildir. Mağaranızdan yeni mi çıktınız?

Para ile insan satılır mı mal mı? bu ki satasın o da sen ben gibi insan onun da duyguları düşünceleri var ne kadar yazık hangi çağda hangi sistemde yaşıyoruz insanların bilinçlenmesi o kadar önemli iken cahillikten ve karaktersizlikten başka bir şey değil.

Ailelerin hala bir malmış gibi kız çocuklarını para ile istemedikleri insanlara resmen satması ve bu kişilerin de gayet normal bir durummuş gibi kendilerine gidip bir eş alması olayı nasıl hala devam edebiliyor anlam veremiyorum.