Fast Food zincirlerin kuruluş amacı nedir?

McDonald’s ne zaman kuruldu ve kim tarafından kuruldu? McDonald’s kurgu karakterinin ismi nedir?

Fast Food zincirlerinin kurulma amacı insanların yemek yerken çok zaman kaybetmesinler, işlerine çabuk şekilde konsantrasyon olsunlar diyerek kurulmuştur. 1940 yılında Richard ve Maurice McDonald tarafından Amerika’da kurulmuştur. Bu iki kardeş ilk başta sınırlı menü şeklinde hizmet vermiştir. McDonald’s kurgu karakterinin ismi Ronald’dır. Bu karakteri çocukların ilgisini çekmektedir.

İnsanlar için kolay hazırlanan yiyecek sunma fikri ile kurulmuşlardır diye düşünüyorum. Kimse ilk başta bu kadar tutacağını ve onlarca markanın dünyanın her yerine yayılacağını bilemezdi. Şimdi artık alışveriş merkezleri bile fast food dükkanları ile dolup taşıyor. Patates ve burger fikrinin kolay ama doyurucu olması amaçlanarak ortaya çıktığını düşünüyorum. Aynı zamanda da pahalı olmaması amaç. Günümüzde giderek her şey daha da pahalı bir hal alsa da insanlar yine vazgeçemiyor.

Insanlar için daha hızlı yemek yemesi için kurulmuştur. 1940 yılında Mcdonald Richard ve Maurice tarafından Amerika’da kurulmuştur.
Günümüzde çok pahalı olsada insanlar tarafından seviliyor ve yeniliyor.

İnsanları kendi ülkelerindeki gibi obez yapma niyeti falandır. Bizim ülkemizde de git gide yaygınlaştılar. İnsanların da bir hayli ilgisi var, bağımlılık yapan bir tarifleri var gibi bu fastfoodların. . .