Fedakâr olmadan ilişki olur mu?

Bir ilişkide fedakâr olmadan olurmu ? O ilişki yürürmü? Yürümesi için ne yapılmalı?

İlişkilerde fedakarlık elbette olmalıdır. Ancak bu hem erkek hemde kadın içinde geçerlidir. Tek taraflı yapılan ve kendini yıpratacak derecede olan fedakarlıklar kişiyi olumsuz etkileyecek dolayısıyla ilişkide bozulacaktır.

İlişkinin iyi olması için mutlaka erkek yada kadının birbirlerine fedakar olmaları lazım. Olmassa ilişki zaten kötü gider.

Fedakar olmadan ilişki yürümez ama tek taraflı olmamalı tabi ilişki nasıl iki kişi arasında oluyorsa, fedakarlıkta iki kişi tarafından olmalı çünkü kimse mükemmel değil.

Olur bence yani yeter ki insan istesin insan istedigi surece hersey biter hersey kafada biter eyer karar verdiyse olur

Sağlam temellere dayalı bir ilişki için gerektiğinde her iki taraf da fedakar davrana- bilmelidir, aksi taktirde sadece bir tarafon fedakar olması da bir süre sonra ilişkiyi yıpratmaya başlar.

Öncelikle bence fedakarlık konu arayüzünden çok ayrıntılarıyla önemlidir.Yani demem o ki fedakar olunmalıdır elbette yalnız kişi alışkanlıkları dışında kişiliğinden bir fedakarlık yapmamalıdır.Aksi takdirde ileriye yönelik memnuniyetsizlikler ortaya çıkmaktadır.Hali hazırda bu gibi sebeplerden ilişkiler sarsılır hatta yıkılırlar.Teşekkürler.

Fedakarlık küçük, büyük diye ayırt edilemez,. Bu sebeple fedakarlık d mekan anlayış ve empati demektir. Olmadan ilişki mümkün olamaz

Olur ama pek yürümez… İlk başlarda pek sorun olmayabilir ama sonrasında iki taraf için de sorun olabilir. Benim ilişkimde karşı taraf fedakar değilse o ilişki de yürümez. Öyle biriyle ilişki düşünmem… En başında bunu öğrenirim bir şekilde ve ona göre devam ederim.