Fıçı balığı (Saydam kafalı balık) nedir? Özellikleri nelerdir?

Fıçı balığı (Saydam kafalı balık) nedir? Özellikleri nelerdir?

Hakkında kısaca bilgi veriniz.

Ya ben bu hayvandan korkuyorum yemin ederim. Neyse konumuza dönecek olursak
Bu balığın kafası saydam yani bildigin kafasındaki beyincik falan herşey görünüyor.
Gözleri icerde.360 derecede olmasa da bu balık sağa sola göz kıvırıyor.Aslında ürkütücü bir görünüme sahip. Sadece ben korkmuyorumdur büyük ihtimalle. Kafası saydam olduğu için ürkütücü bir görünüme sahip.

RESMİ =image">image
Yüzü saydam bir balıktır . Gözleri fırlamışa benzer

Barreleye adı olarak da bilinen bu hayvanın, gövdesi siyah, kuyruğu ve baş kısmı turkuaz renktedir. Bu hayvanı, diger hayvanlardan ayıran en önemli özelliği, baş kısmının saydam olmasıdır.

Derin sularda yaşayan en garip balık türlerinden biri olan saydam kafalı balığın gövdesi simsiyah kafası ise tamamen saydam bir yapıdadır. Gözleri içe doğru ,kafasıyla dümdüz olacak şekilde yaratılmıştır. Bu gözleri tamamen hareket eder ve avını birçok yönden takip edip ,yakalayabilir.

Fıçı balığı (Sayfam kafalı balık) nedir? Özelikleri nelerdir?
Korkunç olarak nitelendirilen bu balıklar namlu balıkları olarak kategorize edilmiştir.
Transparan, barreleye, fıçı balığı gibi kullanılan isimleri vardır.
İlk olarak 1939 yılında keşfedilmiş ve video kayıtlarına alınmıştır.
Bu türde daha çok saydam balık bulunmaktadır, ancak bu balığın sayfam oluşu ve görünüşü insanları andırdığı için dikkat çekmiştir.
Özellikleri; Kafası transparan bir görüntü vermektedir. Kafası sarı saydam şeklinde de ifadeler kullanılmıştır.
Ilık okyanus sularında yaşamayı sever.
Boyları genel olarak on beş santim ile kırk beş santim arasında değişir.
Yaşam alanları; Atlantik, Pasifik ve Hint Okyanuslarıdır.
Çok derinliklerde yaşamaktadır ve doğanın mucizesi olarak adlandırılmıştır.
İlk bulunduğunda narin olduğu için özelliği yok olmuş, geçen senelerde yeniden keşfedilmiş ve incelenmiştir.
Ağzında dişleri olmadığından ve ufak ağzı pusuya yatarak avlandığı fark edilmiştir.
Yumurtlayarak çoğalır ve sosyal yaşamı zayıftır.
Gözleri bakımından ileriye ve yukarıya doğru sadece bakabilirler.
Göz olarak tahmin ettiğimiz yerler ise burun olarak görev görmektedir.

">

Fıçı balığının en önemli özelliği baş kısmının saydam oluşudur. Okyanuslarda yaşayan bir balık türü olup, yeni keşfedilmiştir.