Fırıncılar İBB'yi Valiliğe Şikayet Etti

Fırıncılar derneği ücretsiz ekmek dağıtımı yapan İBB’ye Valiliğe şikayet ederek ücretsiz ekmek dağıtımına son vermesini istediler.

Yüksek fiyatlardan un alıyorlar buna sebep olan kişilere tepki versinler ilk önce.

Yani ne var bunda fakir insanlara bedavaya yemek vermek suçmu oldu bu insanlar ne kadar aç göz ya

Herkes kendi ekmeğinin peşinde ama dışarda aç olan insanlar parası olmayan insanlar ne yapacak fırıncılar kendini düşünüyor ama o ekmek dağıtanlarda dışarda kalan aç olan parası olmayan insanları düşünüyor. Fırıncıların yaptığı çok yanlış bence bırakın dağıtsınlar size değen bişey yok ki parası olanlar yine sizden alacak.

Gerçekten durumu olmayan insanlara verilen ücretsiz ekmeğe bile göz dikmiş adamlar. Ne olacak sonumuz kötü kötü.

Ya milletin ekmek alacak parası yok buna niye karışıyorlar? Gelip onlardan parayla alsınlar diye neler yapılıyor ya.

Durumu olmayan insanlar ne yiyecek. Yani durumu olan insanlar ekmeği ücretsiz alması hakkı bence. İyi durumda olanlar fırından ekmeklerini alabilirler.

Ne kadar bencilce bir davranış. O kadar çalışamayan,durumu olmayan binlerce insan var. Çok yazık.

Yazıklar olsun böyle insanlara. İyilik bile yapılmıyor artık. Bunun için ayaklanma göstereceklerine gözlerini açıp başka şeylere göstersin cahiller!

Neden insanlar bu kadar kötü olmuş. Ne olacak ki o kadarcık ekmekten. Sanki tüm fırını alıyorlar bedavaya. Birazcık sağduyulu olalım artık.

Sanki bütün İstanbul’a ücretsiz dağıtılıyormuş gibi. Az bi müşteri kayıpları olsa ne olur. Hep bana hep bana diyen bencil insanlar bitmiyor maalesef.

Istanbul ve Ankara’daki stk’lar başka yerlere yaranmak için bu tarz işlerin içine giriyor. Herkes rızkını yer kardeşim sen bir lira kazanacaksan nasibine bu yazılmışsa kimse bunu artıramaz azaltamaz da. Bu ne bencilliktir. Durumu olmayan evlere o zaman ekmek girmesin erzak girmesin.

Ne olucak sanki iki üç ekmek dağıtıyorlar ise. En azından durumu olmayanlar falan yararlanıyorlardı ne güzel.

3 5 garibana ekmek gidiyordu oda gözlerine batti demekki. Kimsede allah korkusu kalmamış fakirin ekmeğine bile göz diker olmuşlar yazıklar olsun.

Olan fakirlere oluyor ya bu ülkenin düzeni beni sinir hastası yaptı. Belediye aç insanlara yardım etse suç, etmese suç.

İnsanların iyi niyet göstergesi bu sonuçta yasaklanması saçma olur. Ekmek almaya parası olmayanlar ne yapacak peki. Çok saçma.

İnsanların bu pandemi sürecinde ihtiyaçlarını karşılayan bir uygulamaya karşı çıkılması yanlış bir harekettir.

Ya inanamıyorum bu nasıl bir bencillik, kendilerinden başkasını düşünmeyen egoist insanlar bu fırıncılar.Garibana,sokaktaki evsiz kimsesizlere dağıtılan bedava ekmek onları neden rahatsız ediyor.Normal halk zaten fırınlardan alıyor.Bu yaptıkları tamamen açgözlülük.

çünkü kendi kazançları yok oluyor. bir yandan haklı değiller mi sizce? bence haklılar ama azıcık bir şey. elbetteki fakirlere verilecek ama sürekli verilirse onların işi durur.

Onlarda kendince haklı ama Fakir yoksul kısım o ekmeği fırından alacak gücü olmadığını hatırlatmaları lazım kaç kişi gidip bir firindan askıda ekmek alabilir ki yoksul insan gidip isteyemez bu mantıksız bir hareket vali gereken cevabı verir inşallah.