Fitness kıyafetleri seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Fitness kıyafetleri seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Fitness kıyafeti alırken, bedenine uygun olup olmadığını, fiyatının ürünün kalitesine göre iyi mi yoksa kötü mü olduğunu değerlendirip almalıyız.

Antrenman esnasında vücudu yakmayacak, çalışırken rahat hissedebileceğimiz ürünleri tercih etmemiz gerekiyor.

Ayakkabının sporda önemli olduğu görüşündeyim. Yapılan spora uygun ayakkabıda spora göre değişiklik göstermektedir. Boks ayakkabısı ile futbol ayakkabısı veya basketbol ayakkabısının farkı gibi.

İyi markaların ürünleri tercih edilmeli. biraz pahalı oluyor ama dayanıklı oluyor. Asla küçük almayın tam bedeninize göre alın. Bir de renk konusunda abartmayın. Çok da vücut hatlarını belli etmesin.

Vücut kaslarının düzenli bir şekilde gelişmesi için dar olmamasına özen göstermek gerekir böylelikle vücüt kaslarımız kasılmadan çalışacaktır renk uyumunun bir önemi yoktur çünkü hedef çalışmaktır.

Moderator kardeşim iznin olursa sana bir şey danışacağım. Tripofobi nedir? Sorumda bir kopya belirledim. Lütfen ilgilenir misiniz? Rica ediyorum.

Fitness kıyafeti alınırken dikkat edilecek ilk husus kıyafeti nerden aldığınız bence yani kalitesine ve markasına dikkat edilmeli. Çünkü fitness kıyafetlerinin yapısı normlar kıyafetlerimizden çok daha farklı olduğu için bence orijinal ve kaliteli olması önemli. Çünkü genellikle direkt cildimize yapışan dar kıyafetler olduğu için cildimizde bıraktığı etki önemli. İkinci olarak termal kıyafetler seçip daha çok ödem alabileceğimiz yapıda kıyafetler seçmeliyiz bence.

Spor yaparken kullanılacak kıyafetlerin, hava almaya olanak sağlayan yapıda, hareket kısıtlaması yaratmayacak şekilde , kişide “eyvah oram-buram açılıyor mu” baskısı oluşturmayacak biçimde olmalarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında, uygun ayakkabıların seçilmesinin de sağlık ve güvenlik için gerekli olduğunu düşünüyorum.
Polipropilen veya pamuklu kumaşlarla, bu konuda uzman firmaların ürettiği, uygun bedende, ihtiyacı karşılayacak ve kişisel zevke de hitap edecek kıyafetleri tercih etmenin etkinliğe yönelik bağlılığı arttırdığı görüşündeyim.

fitness için kıyafet seçerken seni sıkmayan yapacağın hamleyi engellenmeyen hava geçiren yani yapısı naylon benzemeyen ve en önemlisi sizin gözünüzde size yakışan çünkü insanların yarısında giysi leri onlara öz güven verir iyi sporlar

Fitness kıyafeti alınırken özellikle slimfit olmasına dikkat edilmeli ve kol kısmı kolunuzdan en fazla iki parmak genişliğinde olmalıdır.

seçerken en çok doğru ve bizi rahatsız edip etmediğine dikkat etmeliyiz. Aksi durumlarda yapacağımız hareketlerde odaklanamama ve rahatsızlık duyma sorunu karşılaşırız.

Rahat olması kalitesi fiyatı ve sporunu etkilememesine dikkat edilmeli

Rahat hareket edebileceğin şort yada tayt tarzı yapıcağın sporlada alakalı bol tshirtler rahat şeyler seni daha az sıkar ve rahat ettirir

Tabikide spor yaparken rahat olunmalı bu yüzden lastikli kumaşlar tercih edilmeli.

spor esnasında yeterince esneklik sağlayıp sağlamadığına, kumaşın kalınlığına, kumaşın koku yapıp yapmayacağına ve içinde iyi hissedip hissedilmediğine.

Vücudu sardığını hissettiğimiz teri dışarıya atıp içerisinde tutmayan terle beraber alerji yapmayacak maddeden yapılmış esnek kıyafetler tercih edilmeli.

Ben Şort ve Kısa kollu ya da kolsuz T-Shirt tercih ediyorum çünkü terlediğim için rahat kıyafet seçim yapıyorum.

Bence herşeyden önemlisi içinde ne kadar rahat edebiliyorsan o kadar iyidir. Rahat kıyafet seçmek gerekir. Marka çok takılıp yüzlerce lira dökmeye gerek yoktu diye düşünüyorum şahsen ben.