Fitness nasıl çalışılmalıdır? Full vücut şeklinde mi yoksa bölge bölge mi yapılmalı?

Ağırlık çalışması yapılırken daha iyi bir sonuç almak için ful vücut mu çalışmalıyız yoksa omuz sırt gibi bölge bölge çalışmalıyız ?

Full vücut değil bölge bölge çalışılmalıdır. Bunları yaparken mutlaka gözetim altında yapılmalı verilen hareketler dışına çıkılmamalidir.

Fitness full Vücut çalışılmaz. Eğer vücuda birden yuklenirse sakatlanma, yorgun düşme veya ters bir hareket olabilir. Fitness çalışırken vücuda zarar verilmemelidir. Fitness bölge bölge çalışılır. eğer kol çalışılmış ise o gün bacak çalışılmamalıdır. Yani her gün veya her hafta farklı bölge çalışılmalıdır.

fitness ilk 4 hafta adaptasyon dönemi denilen yarı aletli ve makineli çalışılmalıdır.
sonraki dönemde haftada 3-4 gün her gün bir büyük bir de küçük kas grubu olacak şekilde iki bölge çalışılmalıdır.
Bu antrenman günlerinde setlere geçmeden önce ilk 30 dk ip veya koşu gibi antrenmanlarla ısınılmalıdır.
Salon dışında off(antrenmandan sonraki dinlenme günleri) günlerinde ise kalori hesabı üzerinden diyet programı ayarlanmalı kas küçülmesi önlenmelidir.

Parça parça çalışılarak bunu tüm vücuda yaymanız gerekmekte tek bölgeye bağlı kalındığında düzensiz vücuda sahip olursunuz

evet bölge bölge yapılmazsa bi anlamı kalmaz spor hocasına başvurmalısın teşekürler.

Bölge bölge çalışılmalıdır, spor hocanın verdiği kağıda göre çalışman lazım böylece daha hızlı gelişirsin.

Spor hocasının hazırladığı proğram çerçevesinde yapılmalı. Elbette ayrı ayrı yapılmalı. Kollar, bacaklar, omuzlar, karın kasları hepsi ayrı olmalı. İlk haftalar da fazla yüklenmemek de fayda var. Hamlanma problemine karşı spor sonrası sıcak duş ve ağrı kesici alınmalı. Ani yaralanma ve sakatlanmaların önüne geçmek için ısınmalı, kısa süreli koşu bandı veya bisiklet çalışılmalı. Vucut belli oranda ısınmadan hemen direk ağırlık altına yatılmamalı. Kullanılacak aletler öncesi tecrübeli spor hocalarından izin alınmalı. Örneğin 40 kiloluk ağırlığı kaç defa basacağımızı sormalıyız. Aksi taktirde kötü sonuçlarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek. Fitness yapan diğer arkadaşlara bakıp hemen gaza gelmemeli, kademe kademe ilerlemeliyiz. Bütün bu şartlar dikkate alındığı taktirde başarı kaçınılmaz olacaktır.

Fitnessda bölgesel çalışmalar genellikle daha fazla yapılır. Tüm vücut çalışılmak istendiğinde denge ve koordinasyon egzersizleri , pliyometrik egzersizler denilen dayanıklılık (endurans) egzersizleri de yapılabilir.

Bana kalırsa,ful boddy çalış çünkü;ful boddy daha iyi gelişim sağlar doğrsu yeni başladıysan ful boddy eğer geçmişin varsa bölgesel çalış derim.Bölgesel olarakta sırt ön kol,göğüs arka kol ,bacak omuz olarak çalışabilirsin.

Ful vücut çalışmamalı bence. Bilge bölge çalışarak bölgesel yağlanmanın önüne geçilip , şekilli bir vücuda sahip olunabilir.

Ben fitnessta tüm vücut aynı anda çalıştırılmadı taraftarıyım. Bir gün bacak bir gün omuz yerine tüm vücut daha sağlıklı olur.

İkisini de denemiş biri olarak, aralarında hiçbir fark olmadığı söyleyebilirim. Gözle görülür bir şekilde veya ölçülerde hiçbir fark olmuyor.

Fıtness vücut için çok sağlıklıdır. Ama sürekli olarak art arda yapılması vücudu yorar ve zarar verir. 1 gün arayla bölge bölge çalışılmalıdır. Böylece daha etkili bir şekilde vücudunuz gelişir.

Fitness başlanılan ilk 1 ay içerisinde spora alışma süresi olarak full vücut yapılmalıdır.Sonra gelen aylarda bölge bölge ayrılmalıdır.En iyi etkileşim ve gelişimi 2 bölge yaparak alırız.Bölgeler birbirine bağlı olarak seçilmelidir beraber çalışan kas grupları diyelim.1 ay alışma evresi bittikten sonra bölge bölge antrenmanlar çok işe yarayacaktır tabii yanında beslenmeye dikkat edilirse.İyi antrenmanlar.