Fito krem nedir? Fito ne için kullanılır? Yüze sürülür mü? Yan etkileri ve faydaları nelerdir?

Fito krem nedir? Fito ne için kullanılır? Yüze sürülür mü? Yan etkileri ve faydaları nelerdir?

">

Öncelikle doktor kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Zaten sadece reçete ile satılan bir ilaçtır. Fito krem son zamanlarda aşırı derecede popüler olmaya başlayan bir krem haline geldi. Bunun en büyük sebebi ise cilde iyi gelmesinden dolayıdır. Birçok doktor tarafından ciltle oluşan akne, sivilce veya leke gibi sorunların tedavisinde kullanılması için önerilmektedir. Sivilce izlerinden şikayetçiyseniz ve bunun için fito krem kullanacaksanız günde 1 kez kullanım yeterli olacaktır. Fito krem cilt yenilenme etkisiylede oldukça bilinmektedir. Ameliyat izlerini, yara izlerini ve deri hasarlarını düzenli kullanım sonucunda ortadan kaldırabilmektedir. Az bir miktar ile dudak çatlamasında oldukça etkilidir ve kış günlerinde kullanımı oldukça mantıklıdır. Cildin her noktasına kullanılabilen fito krem yüz bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sorunlu olan bölgeye en az 2 kere sürüp masaj hareketleri ile yedirilmelidir.
Yan etkileri ise nadir olarak görülse de şu şekildedir;
-Vücutta şişlik
-Karın ağrısı
-Nefes alma ve vermede güçlük
-Boğazda veya ağızda şişlik
-Yutkunmada zorlanma

Fito krem içeriğindeki maddeler sayesinde ciltteki hasarlı bölgeleri onarır ve hücre yenilenmesini destekler.
Vücutta yara izi, amaliyat izi, tahriş olmuş yüzülmüş bölgeler , yoğun pisiklerde , yanik ve çizik gibi durumlarda kullanılır.
Hafif bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülür.

Fito krem ciltte akne, sivilce ve lekeleri tedavi etmesi sebebi ile oldukça popüler olan bir kremdir. Fito krem, ciltteki problemli bölgeye hafif tabaka halinde günde 1 veya 2 defa olacak şekilde uygulanabilir. Fito krem kozmetikten ziyade bir ilaçtır bu sebeple dikkatli kullanılması gerekmektedir. Fito kremin faydalarına gelecek olursak;

 • İltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur.
 • Sedef ve egzama belirtilerini giderir..
 • Ciltte yanık izlerini, doğum çatlaklarını su çiçeği izi gibi izleri tedavi eder, sünnet sonrası iyileşmeyi hızlandırır. Yeni hücre oluşumunu destekler v nemlendirir.
 • Dudak çatlaklarını giderir.
 • El ve ayaklardaki kurulukları giderir.
 • Sünnet sonrası iyileşme sürecini hızlandırır
 • Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemini çözüme kavuşturur.
 • Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini azaltır.
 • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların görünümünü azaltır.

  Alerjen bir durum söz konusu olmadığı sürece yüz bölgesinde kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

 • Fito krem, ağız ve boğazda şişlik, karın ağrısı, vücutta şişlikler, nefes alıp vermede zorluk gibi çok nadir olsa da yan etkiler gösterebilir.