Fiziksel yorgunluk mu daha çok acı verir zihinsel yorgunluk mu?

Bir kişiye fiziksel yorgunluk mu daha çok acı verir yoksa zihinsel yorgunluk mu?

Zihinsel daha fazladır. Onu iyileştirmek zaman alır. Fiziksel bellidir zorlamaz

Kesinlikle zihinsel yorgunluk berbat bişi. Bedensel yorgunluk uyursun geçer ama zihnen yorgunluktan günlerce uyusan bile geçmez. Kalır orada. Ve hatta uyutmaz bile.

Zihinsel yorgunluk tabiki.
Fiziksel yorgunluk,birkaç saat dinlenirsin ve bir şeyler yersin geçer ama zihinsel yorgunluk uyumadan geçmiyor.

Fiziksel yorgunluğun çaresi dinlenmek fakat zihinsel yorgunluğu atlatmak çok daha zordur uzun bir süreç gerektirir.

Fiziksel yorgunluğun etkisi kısa sürelidir.Dinlenirsin geçer ancak zihinsel yorgunluk uzun sürelidir. Bazen bir uzamandan yardım alman gerekebilir.

Ağır bir fiziki acı tabi ki de insanda sonsuz acı biriktirir,ama hafif denilebilecek fiziki acılar zihinsel acılarla kıyas götüremez.İnsanoğlu ne kadar zeki varlıklar olsalar da zihinsel acıyı atlatmaları için illa ki zaman gereklidir.Bunla başa çıkabilmek için ne kadar uğraşılsa da bazı yetekli beynine hakimiyetle kuantumla uğraşan insanlar bir nebze bu durumu azaltır.Ama kuantum bilgisi olmayan (poliyana) olmayan insanlar malesef bu acıyı zamana bırakmalıdır.

Fiziksel yorgunluk mu daha çok acı verir zihinsel yorgunluk mu?

Hem fiziksel yorgunluk hemde zihinsel yorgunluk çok acı verir, ama bence zihinsel yorgunluk daha çok acı verir.

zihinsen yorgunluk daha kötü ve daha fazla acı verir bence. Bedenen olan acı çok sürmez veya ilaçla hemen geçer zihin öyle bir şey ki geçmiyor

Zihinsel yorgunluk daha çok acı verir.Mesleğinizi yaparken fiziksel olarak yorulursunuz ama emeğinizin karşılığını alacağınızı biliyorsanız bu pek acı vermez. Tabi ki belli standartlar doğrultusunda çalışıyorsanız. Günümüzde bazı işyerleri insanları hem zihinsel, hem fiziksel yorgunlukla başetmek zorunda bırakabiliyorlar onları da Allah’a havale ediyorum.

Zihinsel yorgunluk tabi ki fiziksel yorgunluk 2 günlük dinlenme ile geçebilir ama zihinsel yorgunluğa bir ömür yetmez

Fiziksel yorgunluk güzel bir dinlenme ile geçirilir ama zihinsel yorgunluk çok ciddi bir zaman gerektirir. Ayrıca zihinsel yorgunluk insanı psikolojik olarak da aşağı çeker.

merhabalar, bana kalırsa zihinsel yorgunluk daha çok acı verir. Çünkü beyin öyle bir olgu ki hiç ışığı sönmeyen ampul gibi sürekli düşünmeye, düşündükçe de hep olayların olumsuz ve negatif yönlerini alarak aslında bilinçaltında bize acı çektirir. Acı çektirme konusunu beyin bilerek yapmaz lakin olayların hep melankolik tarafını ele alır. Sürekli düşünmek, sürekli ağlamak, sürekli zihinsel acılar çekmek ya sigaraya ya da alkole başlatabilir (!). Başlatmasa bile bir insan her ağladığında her üzüldüğünde kalp ritmi ve vücuttaki bazı fonksiyonlarda değişme olur. Zihinsel yorgunluk hemen öldürmez yavaş yavaş kafayı yiyerek öldürür.
Teşekkürler… :pray: :pray:

Fiziksel yorgunluk beden gücüne ve dayanıklılığına bağlı olarak değişkenlik gösterir ve bir süre dinlenme veya farklı bir rahatlatıcı eylemler yaparak düzelebilir, ancak beyin yorgunluğu bütün vücudu etkiler ve ileriye dönük zarar dahi verebilir.

Her ikisi de acı verir fakat zihinsel acıyı yaşamak çok daha ağır oluyor. Fiziksel acı belki kısa sürede hafifler ama zihinsel acıyı unutmak uzun zaman alabiliyor. Hatta etkisini bazen hiç atamıyor insan.

Kesinlikle zihinsel yorgunluk.

Fiziksel yorgunluk dinlenerek geçiyor ama zihinsel olanı insanı içten içe yer bitirir.

Fiziksel yorgunluk dinlenince geçer lakin zihinsel yorgunluk fiziksel yorgunluğa ve hayat kalitesinde büyük oranda düşüşe yol açar. Meditasyon, yoga gibi zihin dinlendirme yöntemleri hayatımızın bir parçası olmalıdır. Çünkü belirli bir yaşa gelen bireyler sorumlulukların getirmiş olduğu zihinsel yorgunlukla her zaman mücadele halinde olmalı ve üretmeye devam etmelidir.

Bana göre zihinsel yorgunluk çok daha acı verir. Çünkü fiziksel yorgunluk dinlenince geçen bir şeydir ama zihinsel yorgunluk hemen geçen bir şey değildir. Zihinsel yorgunluğun ilerlemesi çok daha kötü sonuçlara bile neden olabiliyor.

Zihinsel yorgunluk daha çok acı verir. Bedensel yorgunluk dinlenince geçer ama zihinsel yorgunluk bazen dinlendikçe daha da artabilir. Zihnin dinlenebilmesi için beyni yoran etkenlerin hallolması gerekmektedir.

Fiziksel yorgunluk dinlenince geçen bir yorgunluktur zihinsel yorgunluk hem bedeni yorar hem beyni yorar insan uyuyamaz ve beyin uyuşukluğu yaşar.