Fofenk ne demek? Fofenk nedir? Fofenk ne anlama gelir?

Fofenk ne demek? Fofenk nedir? Fofenk ne anlama gelir? Fofenk kelime anlamı nedir?

7 Beğeni

Fofenk ne demektir?
Fofenk; slovence bir kelime olup, kız bebek anlamına gelmektedir. Trakya’da söylenen bir kelimedir ayrıca. Kelime anlamı çok farklıdır.

7 Beğeni

Fofenk nedir?

  • Fofenk kelimesi türkçemizde kız bebek anlamına gelir. Ancak bu kelime hakkında çok araştırma yaptım farklı farklı anlamlar çıkıyor. Bir kaynağa göre, fiile zorlanma gibi bir anlamı vardır.
7 Beğeni

Fofenk kelimesi kız bebek anlamına geliyor. Başka başka bölgelerde değişik anlamlarıda var. En çok bilineni kız bebek anlamıdır.

5 Beğeni

Fofenk tek anlama sahip değildir birçok anlamı olduğunu düşünüyorum. Onlardan biri ise bir şeyi zorlamak anlamını taşıyabilir.

4 Beğeni

Fohenk; Yansıma ile türemiş bir kelime, bir ses efekti, bir araba egzonundan çıkan vırın vırın gibi benzeri bir sesten yansıyarak türemiş olabilir.
Bu ses daha sonra fohenk fohenklemek olarak fiil haline gelmiş, öyle kullanılmaya başlamış bir kelime.
Fohenk; fiil halinde de birşeyi zorlamak, üzerinde force etmek gibi anlamlara gelir.
Fohenk; trakya bölgesinde sevişmek, aşna fişne etmek gibi anlamlara geliyor.

6 Beğeni

Fiil halinde bir şeyi zorlamak,üzerinde force etmek ve hali ile bu anlama yakın kelimelerin, Türkçedeki çağırışımı neticesinde cinsel penetrasyon anlamında kullanılmaktadır. Genelde Trakya bölgesinde kullanılan Trakya bölgesinde sevişme anlamına gelir. (Anlamı ise kız çocuğu anlamına gelmektedir)

4 Beğeni

Bu konu 7 olan en fazla yanıt limitini aştığı için otomatik olarak kapatıldı.