Fotoğrafların altına yazılan İngilizce sözler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sosyal medya paylaşımlarında fotoğrafların altına yapılan İngilizce sözler hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce İngilizce söz yazmak saçma bir şey mi ?

bir çoğunluğu hiç ingilizce bilgisi yokken translateden çevirip yazıyor eminim çok fazla devrik cümle vardır batıya özenme durumu bana göre.

Saçma değil de bazıları fotoğrafla alakasız sözler yazıyorlar, bu yüzden tuhaf duruyor.

Kesinlikle gereksiz buluyorum. Sadece özenti olduğu için yazılan alakasız yazılar hepsi. Bir Türküz ve Türkçe konuşarak dilimize sahip çıkmalıyız.

Tabikide gereksiz buluyorum biz bati hayranligi ozenti hic geregi yok

Başkalarına özenmekten kendi dilimizi unutucaz sanki Türkçe olmaz

hava olsun diye yaptıklarını düşünüyorum illaki merak ettirecekler bilmiyoruz ingilizce ne yapalım atlayalım mi

Bence çok saçma tmm belki çözümü var çeviri yapılıyor ama gerek yok farklı olmak için yapılan bişey bana gore

Bence saçma değil. İsteyen İngilizce yazar isteyen Kenya’ca. Bize ne abi. Ben saçma bulmuyorum.

Bilen için degil ama ezber sözler yazmak komik oluyor.

kendilerince cool olma çabaları yurt dışında yaşıyorlarsa sorun değil ama burda abest duruyor

Dikkat çekmek amacıyla yazılıyor. Belkide anlamını bile tam bilmiyorlar.

Özenti gibi geliyor bana başka sebeb bulamıyorum buna

Dil bilen insanların yaptıkları paylaşımlara lafım yok, onlar kendilerini doğru bir şekilde ifade edebiliyorlar. Ancak bazı arkadaşlar yarım yamalak ingilizceleri ile kurdukları cümleleri onları komik duruma düşürebiliyor. Örneğin çeviriden alınmış bir ingilizce cümle direkt anlaşılabiliyor. Farklı ve havalı görünebilmek için yapılan bu paylaşımlar onları tam tersine komik bir duruma düşürüyor bence.

bilerek bilinçli yazana lafin yok ama sirf güzel dursun diye yazan var sorsan translate yapamaz

Gerekmediği sürece yazmak çok saçma bence. Fakat yabancılara hitap eden bir mevzu varsa olabilir.

Bence sadece fotoğrafların altında değil başka yerlerde de kullanılması hiç hoşuma gitmiyor.dilimiz yozlasiyor ama artık kimse bunu durduramiyor

Sanki biz bilmiyoruz ingilizce sözler yazıp kopyala yapıştır yaptığını. :grinning:

Bazı aptallar en ufak İngilizce bilmedikleri halde yazı yazıp üstüne translateden yaptıkları için bide saçma sapan birşey çıkıyor

Yani eğer kelimeyi doğru yazıyorsa hoş ve güzel bence.