Fransa'da çocuklara tokat atma yasağı getirildi..

Fransa’da çocuklara tokat atma yasağı getirildi… Ülkemizde de keşke böyle bir yasa çıksa ne güzel olur.

Her türlü şiddete hayır! Kadın,erkek,çocuk,büyük ve yaşlı fark etmeksizin.

Korkunç Pazarlık! Çocuklara Tokat Atma Karşılığında Dondurma Veriyor
Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bir market sahibi mahalledeki çocukların yanağına attığı her tokat karşılığı dondurma veriyor.
19.04.2018 11:31

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bir market sahibi mahalledeki çocukların yanağına attığı her tokat karşılığı dondurma veriyor. Çocukların tokat yemek ve karşılığında dondurma almak için sıraya geçtiği görülüyor.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI
Sosyal medyada paylaşılan ilginç görüntülere her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden paylaşılan görüntü dikkat çekiyor. Görüntülerde bir market sahibi mahalledeki çocukların yanağına attığı her tokat karşılığı dondurma veriyor. Çocukların tokat yemek ve karşılığında dondurma almak için sıraya geçtiği görülüyor.
Not: Üstteki tüm yazılar alıntıdır.Açıklama yapmak için alıntı yapılmıştır.
İşte bunun gibi saçma sapan şeyler oluyor Türkiye’de.Neden olsun değil mi?
Neden çocuklar şiddet görsün.Neden?Bu nasıl bir saçmalık.Neden bir kişi tokat atarak dondurma alsın.Saçma değil mi? ayrıca kadın çocuk hiç bir kimse şiddeti hak etmez.Lütfen insan gibi yaşamayı öğrenelim.

Avrupa’da şiddet özellikle çocuklara şiddet konusunda çok ağır cezalar olduğunu biliyoruz. Özellikle ailesi tarafından kötü muameleye maruz bırakılan çocuklar aileden alınarak devlet koruması altında hayatını devam ettiriyor. Bu durum ülkemizde de uygulamaya başlandı. Ama daha çok yol almamız lazım.

Çok güzel bir uygulama. Darısı ülkemizin başına inşallah.

Bence yerinde bir karar olmuş. Hatta bizde de olmalı. Şiddet hiç bir zaman çözüm değildir. Çözüm olsaydı zaten herkes yapardı. İnşallah diğer ülkelerde de yaygınlaşır.

heryerde gelmeli tokat veya dayak bir şeyleri düzeltmez aksine dahada aksi yapar çocukları bazı seyleri öğretmek zaman alır ama her yaşın ayrı yaşam biçimi vardır bu yüzden tokat, dayak çare değil her ülkede bunlar olmalıdır.

Çok doğru bir karar çocuklar yaşı gereği sabır zorlayacak hareketler yapsa’da çocukturlar.Bizde çocuk olduk sabretmeli ve onları güzelce uyarmalıyız.Fark etmeden güzel bir davranış olarak gördüğümüz tokat onların gelecekleri adına omuzlarına binen ilk yük ve sorumluluklardan biri oluyor.Çocuklara çocuk olduğunu unutmadan yanaşmalıyız her defasında.

Demekki bu durumdan çokça başları ağrımış. Ve yasaklama kararı çıkarmışlar. Daha çok yasaklanacak şeyler var aslında ama üzerinde durmuyorlar adamlar.

Evet haklısınız bu konuda keşke bizim ülkede de çıksa ne güzel olurdu

Bence çok güzel düşünülmüş.Bizim ülkemizde olsada gurur duysak kendimize.Ama biz özellikle kadına şiddeti yasaklamalıyız ve yasalaştırmalıyız.Hatta yaşlı,genç,çocuk gibi de olmalı ve en sonunda ülkemiz rahat rahat işini görür

bence bu yasak anne ve babalari haric baska sahislar tarafindan tokat atilinca ceza uygulanmali

Güzel bir yasak. Fakat ondan önce Irkçılık yapmama yasağı getirseler daha faydalı ve yararlı olurdu gibime geliyor…

Çocukların küçük yaşta dayağa maruz kalması çok sıkıntılı birsey ve ileride çocuğun piskolojisini çok kötü şekilde etkiyebilmekte bence çok güzel olmuş.

İyi olmuş bence türkiye’ye de gelmesi lazım iyi olmuş yani