Full body antrenman haftada kaç gün ve nasıl uygulanmalıdır?

Full body antrenman haftada kaç gün ve nasıl uygulanmalıdır?

Hocam soru mevcut, silmek zorundayım üzgünüm: https://sorhadi.net/d/126863-full-body-antrenmanin-faydalari-nelerdir

hocam sorular farklı ama , izin verin başlığını değiştireyim bari . Bu konu ile ilgili farklı soru sorayım izninizle.

Peki hocam, bu sefer için müsaade edelim ama biraz daha dikkat etmek lazım.

Soru başlığınızı iletin düzenleyeyim.

Bu arada, rüya tabirleri sorularını onaylamıyoruz hocam. O soruyu da düzenleyin sonrasında yayınlayalım isterseniz.

tamam hocam hemen ikisini de düzeltiyorum şimdi.

Hocam bu silinen sorunun başlığı " Full body antrenman haftada kaç gün ve nasıl uygulanmalıdır ? arattım böyle soru sorulmamış.

Hocam rüya tabirli sorunun yerine de , Çok Meyve Yemek Şeker Hastalığına Neden Olur mu?​ Başlıklı soruyu sormak istiyorum.

Beslenme ve yaptığınız antrenmana göre değişir. Tüm vücudu çalıştırmak için başlamadan önce kardiyo yapmak önemlidir. Sabah bir bardak limonlu sudan sonra yarım-bir saat yürüyüş, koşu, bisiklet gibi bir kardiyo yapıp vücudunuzu ısıtın. Gün içinde 1-2 saat antrenman size yeterli olcaktır. Antrenmanın akşamüstü yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

4 gün ideal bence. 3 günde dinlenmek iyi olabilir.Sonuçta emek vermek lazım karşılığını almak için.

beslenme düzenini nasıl yaptığına bağlı eğer aynı diyette full body e hergün girecek olursan seni zayıflatıp sertleştircek.bunun için önce diyetini değiştirmen lazım.sağlık sız bir yöntemdir tavsiye etmem.
kaslarınızın dinlenmeye ihtiyacı vardır.O yüzden haftada 2-3 gün arası akşam üstü 1-2 saat yetecektir.Spor yaptıktan sonra şok etkisi yaratması ve kas ağrılarınızı azaltmak için soğuk suyla duş almanız tavisyedir.

Bu kişinin anatomik yapısı beslenmesi uyuması yani kısaca biyolojik ve fizyolojik durumuna göre değişkenlik gösterir.

full body haftada 3 gün uygulanmalıdır.çünkü her antremanda her yerini çalıştırıyorsun bu insanı yorar haftada 3 idealdir.

aslında full body vücudu fazlaca yoracağından sadece 3 ve ya 4 gün olması yeterli olacaktır ancak kas gelişimi fazla olmayacaktır neden böyle 4 gün dediğimi soracak olursan enerjisi biten kas hücrelerinin tekrar yenilenmesi özellikle full body de daha uzun süreceğinden 4 gün yeterli olcaktır

En başlarda 1 gün çalışıp diğer gün dinlenme şeklinde yapılabilir. Veyahut üst ve alt diye ayırıp da yapabilirsiniz. Benim uyguladığım yöntem 1 gün full body diğer gün sabah kardioydu. Vücut alışkın olduğu için diğer güne dinlenmiş oluyordum ama ağırlıktan sonraki gibi sadece sabah kahve için kısa bir hiit kardio yapıyordum. Aslında aktif olarak dinlenmek lazım tabii ki. Yani dinlenme günü ayarlayıp, o gün sadece dinlenmek lazım Çalıştığım sistem ise 5x5 şeklindeydi. Yani temel hareketleri 5 set 5 tekrar şeklinde yapıyordum. Sonradan karşıma çıkan içeriklerde ise yağ yakımı için 8-12 tekrar arasında çalışıp 45-60 saniye dinlenme süresi ile çalışmak lazım dendi. Tabii ki çevrenin durumu ile bunu deneyemedim. Ha şöyle diyeyim, tabii ki de birisi etkili diğeri etkisiz diye bir şey yok. Hepsinde bir antrenman içerisinde olduğun için kilo vermende ve kas inşa etmende yardımcı oluyor. Ama tabii ki farkları oluyor. Ağırlık ve tekrar sayısına göre farklılıkları araştırabilirsin. Ben 5x5’i denedim ve zevkli bir antrenmandı. Kas inşa etmekten ziyade kilo vermek amacıyla yaptığım için aslında boş günlerime sabah kardiyosu koyuyordum. Spor yaptığım günlerde ise kardioyu spor sonrasına koyuyordum.

Haftada 4 kez spor yapıyorum. Genellikle 2 bölgeyi çalıştırırım. Full Body antrenmanları ise her 10 günde bir yapmaya özen gösteriyorum.

Hedefine göre değişiklik gösterir. Eğer ki sen turnuvalara katılıp lisanlı bir sporcu olmak istiyorsan, profesyonel bir antrenman planı ve bir antrenör ile hareket etmen gerekir. Yok eğer sadece spor olsun vs. dersen, yine kendi bünyene zarar vermemen için birine danışıp uygun bir plan almalısın. Eğer plan almak ve para harcamak istemiyorsa, çık bir saat yürü mis gibi oluyor. Ya da evde bazı workoutlar var onlardan faydalan internet üzerinden.

Full body antrenman haftada 4 kez uygulanmalıdır bence ama her gün düzenli bi şekilde yarımşar saat veya birer saat uygulansa daha çok etkisi görülür

Full body antrenman haftada 4 kez uygulanmalıdır bence ama her gün düzenli bi şekilde yarımşar saat veya birer saat uygulansa daha çok etkisi görülür

tüm vicud kaslarını hafta en az 2 kere çalıştırmak gerekir bu yüzden full body anteremanı da 2 yeterli olur

Haftada 3 gün 5x5 antrenman sistemini öneririm.