Futbolcu nasıl yetiştirilir?

Futbolcu nasıl yetiştirilir?

Düzenli idman eğitim yaptırarak, büyük futbolcuları örnek göstererek ve düzenli hayata sokarak.

Dünyanın en zor işi. Sadece futbolun teknik taktik kısmını öğretmek yetersizin de yetersizi. Topluma hitap edebilmeyi öğretmek, bir milyoner yönetmek ona o hayatı öğretmek bunlar zor şeyler

Spor kulüplerinin alt yapılarına kaydolmak gerekiyor oradan devam edilir, devamında başarılı ve yetenekli olursa bu şekilde ilerler.


Düzenli çalıştırarak gerekli, antrenmanlarını yaptırarak, teknik ve fizik olarak gerekli eğitimi vererek.

Önce futbolcu olmak isteyen kişinin hangi mevkiye yatkın olduğu tespit edilerek idmanlar sayesinde kişi kendini geliştirmeye başlar.

Genelde büyük spor kulüplerinin alt yapılarına kayıt olup idmanlara çıkıp kendilerini yetiştiriyorlar. Yetenekli olanlar ön plana çıkıp büyük kulüplerde oynuyorlar.

futbolcu sürekli antrenman yaparak arada maç oynataraj ama biraz da yetenek gereklidir

Küçük yaşta top ile haşir neşir olan çocuklar futbola daha eğilimli olabilir .

ağağç yaş iken eğilir misali küçük yaşta futbola yönlendirmek gerekir altyapılara yazdırmak gerekir yetenekte olduktan sonra yürür gider.

Gerçekten bu tür etkinliklere insanlar küçük yaştan itibaren yönlendirilmeli bu sayede büyük başarılara imza atabilirler.

Futbolcu yetiştirmek zor bir iştir ama öğrenmek isteyen kişinin hevesi ve ilgisi varsa kolaylaşır ilk önce çekirdekten yetişmeli küçükken futbola başlamalı ve böyle desteklenmelidir bu sayede vücut futbolun yoruculuğuna alışabilir

İlk önce oyuncunun hangi mevkiye yatkın olduğunu tespit ederek daha sonra düzenli çalıştırarak bir futbolcu yetiştirebilirsiniz.

Futbolcu olmak isteyen kişi ilk önce hedef belirlemeli. Ve bu hedefi bozmamak için ve başaracağına inanmalı. İnanç, azim ve hırs önemli olandır. Her gün düzenli bir şekilde spor yapmalı aynı şekilde beslenmesine dikkat etmeli. Ayrıca uyku da çok önemli. Bunun yanı sıra kulüpde ki antrenman dan sonra kendi ekstra antremanda yapmalı. Ve hiç kimsenin sözünü de dinlememeli başarıya olacağına inanmak. Başarmaktan daha önemlidir. Bu sözü unutmamak gerekir

Futbolla pek ilgilenmesemde gerçekten çok zor olduğunun farkındayım ve eminim ki çok ağır antrenmanlar sonucu bu durumdalardır.

Genellikle çocukluktan yetiştirilirler, ama büyüdüğünde de yetişenler vardır. Altyapı kurslarına giderek gelişirler.

Küçük yaşta ilgisinin olduğu zaman bi kulübe göndererek bu işin inceliklerini öğrenerek sürekli oynayarak futbolcular yetişir.

Futbolcu bir yapı içerisinde yetenekleri ve karakteri doğrultusunda uygun mevkide oynarak kendini alt yaş kategorilende kulüplere beğendirerek A takıma çıkar.

küçük yaşta yetişirse daha iyi zamanla kendini daha iyi gösterir maçlar dışında onlarında atremanı beslenmesi vs programları var dikkat etmezlerse oynayamazlar sakatlanırlar

Kesinlikle çocuk yaşlarda verilen eğitimle. Biraz bu konuyu ülkemiz futbolu açısından düşünerek cevap vereceğim. Ülkemizde genç ve kaliteli futbolcu çıkmamasının sebebi - bu aralar eskiye göre fena değil- altyapılara gerekli önemin verilmemesi. Bu durumda maalesef bizde 23-24 yaş grubunda olan kişilere bile genç, gelecek vaadeden oyuncu gözüyle bakılıyor. Mesela Dortmund örneğine bakalım. Adamların bir forveti 20 diğer 16 yaşında. Şaka gibi. Biz hala milli takım maçlarında 35lik Burak’tan gol bekliyoruz…