Futbolcular neden çok fazla para kazanır?

Bir futbolcunun yılda kazandığı parayı Türkiye’de neredeyse bir aile tüm ömürleri boyunda kazanamıyor. Bu paranın miktarı neden bu kadar fazla? Sizce bu doğru mu?

İyi olan kişilerin çok kazanmasını isterim ama ülkemizde veya dünyada yedek kulübesinde veya evinde oturduğu halde sözleşme gereği para kazanıyorlar. İyi olmayan kişilerin sözleşmesine maç başı para ödense daha iyi olacaktır.

Ülkemizde en dandik oyuncu bile yıllık 50 bin tl alıyor. Ekonomimiz süper ya (!) onların maaşları kesilmiyor fazlasıyla haketmeden kazanıyorlar. Yabancılar hakediyir ama Türkiyede hakeden kişiler nadir.

Futbol çok farklı bir tutku bu yüzden insanlar buna ciddi ilgi duyuyorlar. Bu ilginin sonucu olarak da futbola ciddi yatırımlar yapılıyor bu nedenle yetenekli kişiler ilgi çekiyor ve çok fazla para kazanıyorlar.

Futbol dünyayı kasıp kavuran bir show dünyası. Dolayısı ile oyuncularıda bu işten nasibini alıyor. Yaptıkları iş kolay değil ve yetenek isteyen bir iş ama herkesin de yapabildiği bir iş değil. Sektör olarak çok büyük paralar döndüğü için futbolcularda büyük paralar kazanıyor.

Futbol sektördür marka anlaşmaları gibi firmaların izleyici topluluğuna kendi markalarını göstermeleri için en iyi
seçeneklerden biridir futbol izlenen en fazla taraftarı olan büyük bir taraftar grubu olduğu oyuncular milyon dolarlar kazanıyor ama ak ediyorlar diye düşünüyorum. idmanları kısıtlayıcı hayatları sakatlanma riskleri v.b bir çok durum olduğu için hak ettiklerini düşünüyorum

Futbol en çok ilgilenilen spor dalı olduğu için;Bir sürü sponsorluk ve bağış alıyorlar bu nedenle futbol’unda futbolculara getirisi fazla oluyor.Statlarda görüyoruz her taraf reklamlarla dolu oluyor.

Kaliteli oyuncular genellikle yüksek para almaları gayet normaldir. Bazı oyuncular yedek kulübesinde oturarak yüksek maaş aldıklarını da görüyoruz.

Futbol artık bir endüstri halini aldı. Kulüplerin kazançları arttıkça futbolcular da bu sporun en önemli parçaları olarak kendi paylarına düşen miktarı alıyorlar. Bazıları kendi paylarına düşmesi gerekenin çok daha üstünü alıyor orası ayrı. Kulüplerimiz elin yabancılarını bizim ülkemizde oynamaya ikna edebilmek için hak ettiklerinden çok daha fazlasını vermeye mecbur kalıyorlar. Yıllardır altyapı vurgusu yapılıyor lakin birkaç kulübün dışında bu konuya önem veren yok. Ülke olarak kendi topraklarımızda üretebileceğimiz ürünleri bile ithal ettiğimiz gibi, kendi evlatlarımızı yetiştirmek yerine ithal oyuncu arayışına giriyoruz. Maalese…

Her piyasanın kendine göre parası var tabikide insanlar zorlanmış oldukları işten daha fazla para kazanır. Futbol da görünüşte kolay gibi görünse de aslında oldukça zor bir spordur.

Çünkü dünyada ayağa verilen değer kafaya verilmiyor en fazla ayağa değer veriliyor .

Futbolun çok fazla sempatizanı olduğu içindir. Hemen hemen herkesin tuttuğu bir takım oluyor .Çok fazla seyircileri de oluyor futbolcuların.

Futbola çok fazla yatırım yapıldığından dolayı çok fazla para kazanırlar.Reklamlar,sponsorluklar gibi.

Dünya çapında ünlüdür futbol bizde bile futbolun yeri ayrıdır bir çok reklam anlaşmaları yapılır seyirci ücreti derken en kötü kulüp bile kazanç elde eder amatör ligde bir çok oyuncu var hepsi yüksek kazanç elde edemez yetenekli ise kazanmaya başlar birisi yetenekli ise kazanması kötü bir durum değil varsa yeteneğin kazanırsın örnek Arda Turan nereden nereye yeter ki o parayı hak edecek yeteneğin olsun.

Bu konuyu sadece futbolculara bağlamamak lazım. Bir çok profesyonel sporcunun geliri çok iyidir.

Bu durum sektöre bağlı bir durumdur.
Futbol sektöründe gelirler artıkça ve büyük paralar dönünce de bu büyük pastadan da futbolcular da paylarını alır.

Çünkü Futbol Dünya üzerinde şu anda en modern spor dalıdır Bu yüzden futbolcular çok para kazanmaktadırlar ne kadar çok yetenekli olursanız ve genç olursanız daha da fazla kazanma ihtimalimiz çoktur. Futbola olan ilgi hat safhadadır ve gelirleri çok fazladır.

Futbol bir spor dalından öteye geçti elinde bulundurduğu sermayeyi örten tutkulu, bağımlı, radikal bir toplum oluşturdu.

Ülkelerde futbol’a olan ilgi çok fazla ve futbol yatırım alan bir spor bu nedenle oyuncularda bu oranla fazla para kazanıyor.

Futbol oyununda dönen paralar hiç bir yerde dönmüyor, aşırı derecede seveni olduğu için ve gelirleri fazla olduğu gibi giderlerine bir o kadar çok oluyor.