Galatasaray Spor Kulübü ne zaman ve kim tarafından kurulmuştur?

Galatasaray Spor Kulübü ne zaman kurulmuştur ?

Kurucu kimdir ?

Kaç bin taraftarı bulunmaktadır ?

Galatasaray külünü 1905 yılında Ali Samiyen ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. Galatasaray’ın taraftar sayısını yüzde olarak verecek olursam, Türkiye’nin %32’den fazla Galatasaray taraftarı bulunmaktadır.

Galatasaray futbol takımımız 1905 yılında Ali Sami Yen tarafından kurulmuştur. Aşağı yukarı 35.000 ve ya 38.000 taraftarı bulunmaktadır. Renkleri sarı kırmızıdır. Şu an ki teknik direktörü Fatih Terim dir.

Galatasaray futbol takımı Ali Sami Yen öncülüğünde 1905 yılında kurulmuştur. Sarı kırmızılı takımın Türkiye’de 35 binin üzerinde taraftarı bulunmaktadır. Galatasaray futbol takımının son teknik direktörü Fatih Terim’dir.

Amacı Türk olmayan takımları yenmek olan Galatasaray Spor Kulubu 1905 yılında Ali Sami Yen tarafından kurulmuştur. Türkiye de yaklaşık olarak 20 milyon taraftarı vardır. Dünya üzerindeki tüm taraftarlarının 30 milyon civarı olduğu düşünülmektedir.

Galatasaray Futbol Kulübü 1905 yılında Ali Sami Yen ve Arkadaşları tarafından kurulmuştur asıl amacı yabancı futbol kulüplerini yemektir ve bu konuda da üstün bir başarı elde etmiştir Ezeli rakibi Fenerbahçe’ye göre yabancı takımlara karşı daha iyi top oynuyor 2000 yılında da UEFA Süper Kupası’nı müzesine götürdü.

Sarı kırmızılılar Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından 1905 yılında kurulmuştur. Galatasaray lisesi vardır ve kulübün kültüründe liseli olmayan başkan olamıyordu eskiden. Değişik bir yapısı var, nerdeyse tüm yöneticileri Fransızca bilir liseden dolayı. Düz hesap 25 milyon taraftarı vardır. Stadının ismi de Ali Sami Yen spor kompleksi dir. Ülkemize UEFA kupasını ve Super kupayı kazandırmıştır. Alp yapı olarakta başarılı bir kulüptür. Bu hafta sahasında 20 yıldır yenemedikleri ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynayacaklar.