Gaziosmanpaşa'da kaçak içki baskını..

Depoda düzenlenen operasyonda çok sayıda piyasaya sürülmek üzere, kaçak içki, bandrol, içki şişesi ve içki yapımında kullanılan malzemeler yakalandı.
1’i Suriye uyruklu, 2 kişi göz altına alındı, ifadeleri sürüyor.

Milletin sağlığıyla oynayan bir grup zihniyetlerin baskın yemesi ve tutuklanması iyi olmuştur. Para hırsı gözü bulamış kişilerce sahte içki üretimi yapıp içenlerin hem canına, hemde parasına kast etmektedir. Adamlar para kazanmak için yapmadıkları tezgah kalmamış ve depoda kaçak içki üretip kimleri kandırıp parasını alırsak demişler.

Alkole gelen zamlar milleti kimyager yaptı tabiki yaptıkları büyük bir suç fakat içenler ne yapsın tekel ürünleri çok pahalı.

Kaç kisi bunun yüzünden zehirleniyor bir bakıma da devletin suçu da olabilir içki fiyatları bile uçukladı insanlar ise de daha ucuzuna kaçıyorlar hatta kendisi bile yapan bulunmaktadır.Sonrasında ise de kaçak yapanları yakalıyorlar hiç doğru bir davranış değildir fikrimce.

İçkiye son yıllarda bir hayli zam yapıldı. Bu da ekonomik durumu zayıf olan ülkemizde bu şekilde yollara müracaat edilmesine sebep oldu. Ama maalesef artık toplumun sağlığını etkileyecek seviyeye gelinde. İçki bizim dinimizde haram olsa da kültürümüzde maalesef var. Bu konuda devletin zamlar yerine bilinçlendirme ve terapi yoluyla mücadelesi daha sağlıklı olacaktır ve insanlar bu şekilde kendi sağlıklarını zora düşürecek yollara tevessül etmezler.

millet bu yüzden kaç kere böyle zehirlendi. ne dir bizim bunlardan çektiğimiz

Kaçak içki, kullanımı ölüme bile neden olmaktadır. Orijinali bile sağlığa zararlıyken kaçak içkinin verdiği zararı düşünemiyorum.

Yapılan zamlardan dolayı sahte içki yapılmıyor. Bu sahte içki adı üstünde içkinin sahtesi olup insanları kandırmak amaçlı yapılan içkidir. Bu içki yüzünden binlerce insan hayatını kaybetti. Binlerce eve ateş düştü. Daha yakın bir tarihte bu içki yüzünden bir haftada 10’a yakın kişi hayatını kaybetti. Böyle sahte içki üreten ve yapan kişilerin gözaltına alınması yeterli değil gereken cezanın verilmesi gerekir. Kasten adam öldürmeye giriyor bu suç da ve cezası ağır olmalı. Umarım hemen salmazlar.

Bunun önüne kesinlikle geçemiyorlar. Bu işi yapacak insan her şekilde yapıyor. Sanıyorum ki önüne geçmenin de bir yolu yok.

Gaziosmanpaşadaki içki baskını gerçekten müthiş bir olay olmuş .Çünkü herkesi zehirliyorlar böyle pislikler.Eğer o içkilere baskın yapılıp yakalanmasaydı piyasaya sürüleceklerdi ve bu şekilde belki de binlerce insanın hayatını körelteceklerdi.

Kaçak içki nedeniyle yüzlerce insan hayatını kaybetse de bunu yapan kişilerin böyle önüne geçmek güzel birşey insanların canını kurtarmak güzel.

Devletimiz önceden bir savunma mekanizması oluşturmuyor.Birinin yada birilerinin başına kötü olaylar geldikten sonra tepkilerin odağında kalmamak için bu tarz baskınlar yapıyorlar.Kendi insanımız yetmiyor gibi birde Suriyeliler çıktı başımıza.

Devlet böyle baskınları daha çok yapması gerekiyor, baskınlar yapılmadığı sürece bu kişiler insanların hayatlarıyla oynarlar.

Gaziosmanpaşa paşayı biliyorum çok sıkıntılı yerler orası ben olsam karışmam ama kaçak içki heryerde var

İnsanlara bu gibi şeylerin çok para kaynağı olduğunu biliyorlar ve bundan kaçak yoldan para kazanmaya çalışıyorlar.