Gece uyku esnasında neden boşluğa düşer gibi oluruz?

Gece uyuduğumuz zaman belli bir süre geçtikten sonra yataktan düşer gibi oluyoruz. Sebebi nedir sizce?

Gece uykuda değil de, ben genelde otobüslerde uyuklamaya başladığım zaman kafama boşluğa, bazen de yanimdaki kişinin omzuna düşüyor. Uykuda boşluğa düşmenin bilimsel açıklaması vardır muhakkakz fakat o kaynak bende yok maalesef.

Bende küçükken çok sık oluyordu bu.Olumsuz enerjilerden kaynaklandığını düşünüyorum herkesin içinde anca bu kadar açıklayabilirim

Bunun sebebi beynimizin bir anda ölümle sonuçlanmasıdır.Yani boşluğa düşer gibi olmamızın sebebi beynin kişiye uyarı vermesidir.

Uyku esnasında bilinç kapandığı için, doğal olarak kafanın bir yana düşmesi normaldir. Uyku esnasında vücut direnci olmaz, vücut ölü konumda olduğundan kafanın yana düşmesi normaldir.

Uyku sırasında bende fazla olmuyor. Fakat bir yolculuk sırasında bu sorunu daha fazla yaşıyorum.

Uyku esnasında bilinç kapandığı için, Uykuya dalmadan hemen önce bu şekilde bir hisse kapılmak,uyku esnasında kaslarımızın ani kısa kasılmalar geçirmesi,boşluğa düşme hissine neden oluyor.

Ruhumuz ve bedenimizin aynı anda rem uykusundan çıkmadığı zaman yaşanan bir durum olduğunu okumuştum .

Gece insan uykuya tamamen daldığı zaman ister istemez kendini boşluğa bırakıyor. Bu yüzden de böyle bir refleks verildiğini söylemek istiyorum.

Kısa ama güzel haz verici bence ben hoşlanıyorum seviyorum.

Nedense bana hep okulda sıraya kafamı koyduğum zamanlarda oluyor bu gece yattığım zaman hiç böyle bir olayla karşılaşmıyorum.

Rüyada insan bazen dusebikir oyuzden oluyodur muhtemelen

Bunun bilimsel bir açıklaması vardı tam hatırlayamadım ama

onu bende çok merak ediyorum ya.

bedenin uykuya gecip beynin henuz uykuya gecmedigi evredir. kaslar kendini salar insan dustugunu sanir