Geceleri annelerin bebekleriyle birlikte uyumasının zararları nelerdir?

Geceleri annelerin bebekleriyle birlikte uyumasının zararları nelerdir?

Geceleri annelerin belirli bir yaşa kadar yani 2-3 yaşına kadar bebekleriyle uyumaları doktorlar ve psikologlar tarafından önerilir zaten. Ancak çocuğun aklı ermeye başladıkça çocuk kendisi yatmalıdır. Çünkü çocuğun kendisinin yatması onun gelişimi açısından önemlidir. Kendi ayaklarının üzerinde durmaya çocuk o yaşlarda başlar ve hayatı kendisinin göğüslemesi gerektiğini daha o yaşlarda anlayabilir.

Bugüne kadar soru cevapladım noldu. birkactanesini (10 -15 arasi.)kabul etmemişler ,kazandiklarimin hepsi gitti. Bosuna ugrasmayin. Sacma span sorular. Bunlari nerden bulucan internetten. Hepsini bilme imkaniniz yok. Buldugunuzuda kabul etmefimi ne oluyor . Sıfır. Yani demem oki,
ug ras ma yin……

Kronik yorgunlukta da gerçek riskler var - çoğu uykusuz annenin sadece ciddiye almadığı riskleri. Mindell “Yeterince uyuyamamak gerçekten çalışma yeteneğinizi etkiliyor” diyor. "Yorgunken hata yapma ihtimalin daha yüksek.

Çocuğun psikolojik gelişimi açısından risklidir. İlerleyen dönemlerde çocukta özgüven eksikliği oluşmasına sebebiyet verir. Anne bebeği büyüdükçe yavaş yavaş tek başına yatmaya, hatta mümkünse kendi odasında tek başına uyumaya alıştırmalıdır.

Yeni doğmuş bir bebeğin annesiyle uyumasının zararları güvenlik açısından olur . Uyku halinde ebeveynleri tarafından gelebilecek zararlar olabilir . O yüzden aynı oda içerisine hem annesinin sesini duyması açısından hemde bebekler için yapılan beşiklerde uyuması daha iyi olacaktır. Zamanla bebeğin yapısına bağlı olarak büyüme evresinde farklı bir odaya taşınabilir.

Yeni doğan bebekler ebeveynlerinin yanında ihtiyaçları gece sık olacağı ve gece ağlayacakları için ebeveynler ile birlikte kalabilirler. Ancak 2 ya da 3 yaşından itibaren çocukların kendilerine ait bir odaları olması gerektiği bebeklerin bilişsel zihinlerine yerleştirilmesi gerektiği için odaları ayrılmalıdır.

güvenlik açısından zararlıdır bazı insanların uykusu çok ağır olduğu için ne yaptığını nasıl hareket ettiğin bilemez ve bebeğe zarar verebilir bu yüzden bebek 2 yaşına kadar annesinden ayrı uyulmalıdır veya aralarında yastık gibi fazla teması önleyecek şeyler olmalıdır.