Geleceğimiz hakkında bilgi sahibi olmak için namaz, rüya var mıdır?

Geleceğimiz hakkında bilgi sahibi olmak için namaz, rüya var mıdır?

İnsanın namaz ya da rüya yolu ile geleceğine yönelik net bilgiler alacağına inanmıyorum. Rüya yorumlamasını bilen bu konuda derin bir ilmi olan din alimleri belki bu konuda bir fikir verebilir.

rabimizin en guzel duygu verdiği namaz olmazssa olmazımızın başında yer almaktadır sonrasında rıya elbete vardır sonradan olacak olayların bıze onceden gorünmesıdır

bazen rüyada birşeyi görürsün ve ona benzer olaylar gerçekleşir hayatımızda. Daha önce o durumu yaşamış hissine kapiliriz. Bende örneğin çok olur. Gördüğüm rüyanın sonradan gerçekleştiğini.

Kuran’ın Türkçe mealini iki kez okudum. Bugüne kadar İslam Dini konusunda birçok kitap okudum. Ancak böyle birşeyle hiç karşılaşmadım. Aksine, İslam dini, gelecekten haber verme konusunda oldukça katı ve cezalandırıcıdır.

İnsan geleceğini rüyada göremez diye biliyorum. Ben ama çok istediğin bir şey olunca onun için, akşam abdest alıp 2 rekat namaz kılıp hiç konuşmadan yatağa girip, sağ kolunun üstüne yatarsın. Eğer rüyanda yeşil görürsen muradın olur.

İstişare namazı var lakin geleceği göstermez sadece dileğinin olup olmayacağını söyler sana geleceği sadece Allah görebilir