Gelecek misafir için evi temizlememek saygısızlık mıdır?

Gelecek misafir için evi temizlememek saygısızlık mıdır?

Saygısızlık değil ama gelecek misafire verilen önemi göstermiş olur. O yüzden imkanlar dahilinde toplayabildiği kadar yapmalı.

Saygısızlık değildir ama temizlenmesi gerekir temizlik imandan gelir .

Bence gelecek misafir için evi temizlememek belki saygısızlık değildir ama kesinlikle çok büyük ayıptır.

Karşındaki insana saygın varsa ve ona bir değer veriyorsan tabiki evi temizlemek doğaldır aksi taktirde hem saygısızlık hemde ayıp edilmiş olur.

Bence değildir. İnsanlar zaten başkaları için değil kendileri içi ve olması gerektiği için temizlik yapmalıdır. Gelen misafirde normalde durum ne ise onu görebilir, üstüne alınmamalıdır.

1 Beğeni

Ev zaten temiz ve toplu olmalıdır gelen misafir için yeniden özel bir temizlik yapmamak saygısızlık değildir.

Ben saygısızlık olabileceğini düşünüyorum. Bence misafir özel bir kavram. Özellikle değer verdiğin biri gelecekse ev temiz olmalı ve evde ikram edilebilecek bir şey olmalıdır. İkramın azı çoğu yok tabi.

Zaten evi temizlemek olması gereken davranıştır.Misafirin gelmesi temizlik yapmak için bazen bahane olabiliyor ama misafir için saygısızlık değildir.Gelen misafire hürmet olarakta gösterilebilir.

Gelecek misafirler için evi temizlememek saygısızlık değildir. Fakat misafir evi düzensiz ve kirli gördüğü zaman elbette kendini huzursuz hisseder ve kendilerine önem verilmediğini hisseder. Misafir gelirken Evi misafir gelirken Evi evi temizlemek misafire ne kadar önem verildiğini gösterir.

1 Beğeni

Bence evet. Çünkü ona değer vermediğini düşünür o yüzden temizlik yapmak gerekir.

1 Beğeni

Gerek vücudu gerekse çevresi ile insan, temiz olmalıdır. Benim gittiğim yerde çok fazla kirlilik varsa önemsenmediğimi düşünürüm.

Saygısızlık değildir.Belki o gün yorgundur,hastadır,çocukları dağıtmıştır vs. Herkes birbirini anlayışla karşılamalı.

Dedikodu meselesi kadınlar iyi bilir. :joy::wink:

saygısızlık olmasa bile eğer bir insanı evinize davet ettiyseniz evi temizlemeniz o insana olan saygınızi belli eder.

bence saygısızlık değil ama yapılması gereken bir durumdur bu o kişiyi önemsemediğinizi gösterir.

Bizzat yaşadığım bir olay en azından gittiğim evde rahat bir şekilde yiyip içmek isterim tiksinmeden ev dağınık olabilir buna asla bir şey demem ama pis olmamalı kötü koku vs olmamalı diye düşünüyorum

Gelecek misafirler için değilde kendisi için yine yapması lazım temizliği :joy: ama soruya gelirsek evet saygısızlık olur sonuçta misafir geliyor evine derli toplu düzenli olmak gerekiyor.

1 Beğeni

Ben saygısızlık olduğunu düşünmüyorum ama annem her misafire İngiltere kraliçesi gelecekmiş gibi hazırlık yapıyor :grinning:

Önce kendisine,sonra misafirine saygısızlıktır.Zira misafiri sonrasında onu her gördüğünde o pisliğin içinde nasıl hayatta kalabildiğini düşünecektir.