Gelecek senin için ne ifade ediyor?

Gelecek senin için ne ifade ediyor?

Gelecek benim için bir kaygı yarattığını söylemek istiyorum. Çünkü yaşam şartları değişmeye başladı.

Bu soruyu eskiden cevaplamak zorunda olsaydım birşeyler söyleyebilirdim.Ama bu devirde ve bu şartlarda cevap vermek çok zor.Gelecek ile ilgili herhangi bir düşünce veya bir plan yok malesef.

Geleceğimizi farklı farklı açılardan düşünebiliriz. İnsanlık, evren, ülke…
Ülkemiz açısından düşünürsem, böyle gidersek ciddi manada pek parlak göremiyorum. Çünkü hiç ümit veren bir olay yok ortada. Ne siyasi ne ekonomik ne de insanlık olarak.
İnsanlık olarak bakarsam, gün geçtikçe yozlaştığımızı görmekteyim. Artık insanlar birbirlerine saygı duymuyorlar. Kimse, kimsenin emeğinin karşılığını verme taraftarı değil. Herkes, herhangi bir işin altından en ucuza nasıl kalkarım diye düşünmekte. Birbirimizi sevmekten aciz hale geldik. Sokakta gördüğümüz bir çocuğa sevgi göstermek isterken bile düşünmek zorundayız annesi/babası tepki gösterir mi diye çünkü günümüzde insanlık öyle bir hale geldi ki annelerin/babaların böyle düşünmesi çok normal bir şey.
Evrene bakacak olursak da size şu videoyu önermek isterim: https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA&t=173s

Gelecek benim için koca bir sıfırdan ibaret. Çünkü ülkemizde hiç birseyin nasıl oluşacağına ne olacağına veya nereye bakacağına bir yorum yapamadığımız için gelecektede pek parlak bakamıyorum.

Çoğumuz geleceğe umutla bakamıyoruz maalesef. Teknolojinin üst seviyelere çıkarken insani duyguların en alt seviyelere ineceği bir gelecek bizi bekliyor. Yapay zekalar,robotlar,klonlamalar nedense beni ürkütüyor.

Gelecek benim için neredeyse hiç bir şey ifade etmiyor ne yazık ki.Hiç umudum yok gibi,ama öyle bir geleceğe çocuk yetiştiriyorum o yüzden çok endişeli yım.

Umut…

Yeni bir yaşam. Sevdiğim insanlarla daha fazla birlikte olabilmek. Huzur ile yaşayabilmek…

Yaşam koşulları ne olursa olsun, beklentilerim ve hedeflerimden vazgeçmiyorum. Çünkü böyle bir amaç beni her defasında tetikliyor. Her konuda emek verebilmemi ve çaba sarf edebilmemi sağlıyor.

Gelecek aslında neye göre ne ifade ediyor benim için daha da zor zamanlar olacağını ifade ediyor

Gelecek benim için ifade ettiği şey ne iş yapacagım kimle evlenecegim kimle çalışacam gelecek önemlidir yani .

Daha nasıl günler bizi bekliyor onu merak ediyorum gerçekten hayatımız nasıl olacak ve gelecekte çocuklarımıza nasıl imkan sunucaz.

Çok şey ifade ediyor aslında ama bugün varız yarın yokuz olunca çok plan yapmamak gerekir tabi geleceğimiz Jetgiller ailesi gibi olcak diye bir umut bekliyorum

hayat şartları o kadar değişti ki korkutuyor sadece gelecek beni ne olacak diye bekliyoruz her gün