Gelelim kuru fasulyenin faydaları ne anlama gelmektedir?

Gelelim kuru fasulyenin faydalarına ne anlama gelmektedir? Örnek vererek açıklarmısınız?

Gelelim kuru fasulyenin faydalarına atasözü ile anlatılmak istenen şey olayın veya gerçekleşmiş olan bir fiilin ya da bir eylemin ya da söylenmiş olan bir sözün asıl en önemli noktasına Her şey bittikten sonra yani bir olay bir olgu veya bir eylem gerçekleştikten sonra ortaya çıkan durum sonunda her şey bitip sona erdikten Sonra buradaki olayın değerlendirilmesi esnasında ya da bir çözüm değerlendirme esnasında oluşabilecek olan en temel noktanın bilinmesi amacıyla söylenmiş olan bir atasözüdür yani olayla ilgili en önemli noktanın ne olduğu ile ilgili araştırma yapma neticesinde ya da en önemli noktanın ne olduğu ile ilgili bilgi edinme aşamasında söylenmiş olan bir atasözüdür. Gelelim kuru fasulyenin faydalarını atasözü ile anlatılmak istenen şey bir olay olgu ya da eylemin ya da söylenmiş olan bir sözün en önemli noktası ile ilgili bilgi edinme nedir.

o ana kadar konuşulanların önemli olmadığı ama önemli olan bir konuyu konuşmaya niyetlenildiği anlamına gelir.

Bir konu hakkında o konun nereye bağlandığı asıl konuşmaya başlayalım demek istenmektedir.

Bir konu hakkında aslı olarak konuşmak istenilen konu hakkinda konuşmak istediğini ifade etmek amacıyla kullanılan bir deyimdir. Yani konuşulan konulardan sonra kendi anlatmak istediği ve asıl mesajı vermek istediği konuya geldiğini gösterir

Kısa bir konuşmayı bitirmek için kestirmek amaçlı bir deyimdir. Herşeyi bırakalım daha derin mevzularımız var anlatmakla bitmeyecek kadar uzun demek için kullanılır.